Sosyal Hesaplar Hızla Çalınmaya Başladı!

   Son zamanlarda çoğalan hackerler nedeniyle hesapların çalınması haberleriyle karşı karşıya kalıyoruz. Yetkililer İnternet dünyasında var olan tüm kullanıcıları uyardı.

   Sosyal Hesaplar Hızla Çalınmaya Başladı!

   270 milyon e-mail çalındı

   Günden güne artış gösteren hesap şifrelerinin çalınmasıyla ilgili haberler ne kadar tehlike de olduğumuzu gösteriyor. Okuduğumuz haberler bildiğimiz kadarı. Peki ya bilmediklerimiz? İşte bu nokta da çok dikkat edilmesi gerekiyor.

   Araştırmacılar aktarıyor

   Security araştırmacılarının bir internet kullanıcısıymış gibi Rus hacker ile iletişime geçiyor ve sitesine olumlu yorumlar yazma şartıyla ellerinde ki 1.17 milyarlık verileri satın alıyor. Hackerler veri satmaya devam ederek bunu ticarete dönüştürmüş görünüyor. Verileri elde eden araştırmacılar içerisini inceledikten sonra korkunç sonuca ulaşıyor.

   Çalınan hesap verileri

   Yapılan araştırmalar sonucunda 272 milyon e-mail adresinin, 57 milyon mail.ru hesabı, 40 milyon Yahoo hesabı, 24 milyon gmail hesabı, 33 milyon hotmail hesabı çalınan paket içerisinde yer almaktadır. Diğer hesaplar ise Çin ve Almanya mail hesaplarına ait.

   Şirket harekete geçti

   Görülen bu sonuçlardan sonra şirket hesap firmalarıyla iletişime geçti. Mail.ru platformunun yaptığı açıklama aktif hesaplarının sızan bilgiler arasında olmadığına dair. Microsoft ise önlemlerini almaya başlamış. Diğerlerinden ise gelen haber yok.

   Şifreler değiştirilmeli

   Söylenenlere göre tehlikenin yayılmaması için sosyal medya hesabı olan herkesin şifrelerini değiştirmeleri gerektiği ve hiç akla gelmeyecek karakterlerden şifreler oluşturmaları gerektiği yönünde.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.