Sorunsuz Galaxy Note 7 Satışa Çıkıyor

   Galaxy Note 7 modelleri ile ilgili yapılan değişim işlemlerinin büyük oranda tamamlandığı ve telefonların satışa sunulduğu belirtildi.

   Sorunsuz Galaxy Note 7 Satışa Çıkıyor

   Samsung tarafından piyasaya sunulan Galaxy Note 7 modellerinde batarya sorunların yaşanması ciddi bir sancılı süreci de başlatmıştı. Samsung yaşanan bu sorunların çözülebilmesi adına telefonların iade edilmesini isterken dünya genelinde başlatılan iade işlemleri ile birlikte telefonlar yenilenerek kullanıcılara teslim edilmişti.

   Yeniden satışa çıkıyor

   Dünya genelinde şu anda yüzde 50 oranında değişiminin yapıldığı açıklandığı gibi yapılan son açıklamalarda aynı zamanda kullanıcıların yeni Galaxy Note 7 almaya da başlayabileceği belirtildi. Telefonlarda yaşanan sorunların ardından Samsung tarafından alınan kararla satışı durdurulan Galaxy Note 7 modelleri böylece bir buçuk aylık sürenin ardından tekrar satışa çıkmış olacak.

   Yapılan açıklamalarda kullanıcılara satış noktalarından yeni ve sorunsuz modellerin tercih edilebileceği belirtilirken pek çok ülkeden yeniden satışa çıkacak olan cihazlara kullanıcıların ne kadar ilgi göstereceği merak ediliyor. Zira bugüne kadar yapılan araştırmalarda patlama olayları nedeniyle Samsung’un güven kaybettiği ve yeni telefon modellerine eski yıllarda olduğu gibi çok fazla ilginin beklenmediği belirtilmişti.

   Durum toparlanabilir mi?

   Sektörde yaşanan bu durumun özellikle yeniden satışa çıkacak olan cihaz ile birlikte onaylanması da mümkün görünüyor. Bu bakımdan satışa çıkan telefonlara kullanıcıların çok fazla ilgi göstermeyecek olması da Samsung adına yine ekonomik açıdan sorunlu bir dönemi başlatabilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.