Snowden’den Şok Yahoo Uyarısı!

   Edward Snowden tarafından yapılan uyarılarda kullanıcıların Yahoo hesabını tamamen kapatması istendi.

   Snowden’den Şok Yahoo Uyarısı!

   Ulusal Güvenlik Kurumu (NSA) yetkilisi olarak görev yapan ve ardından görevinden ayrılarak dünyayı sarsacak belgeler sızdıran Edward Snowden bu sefer Yahoo’yu hedef aldı. Daha önce de pek çok uygulama ve servise yönelik önemli uyarılar yapan ve kullanıcıları bilgilendirmeye çalışan Edward Snowden, yeni uyarısında Yahoo için tehlikenin olduğunu gündeme getirdi.

   Yahoo takip mi ediyor?

   Edward Snowden yaptığı açıklamada Yahoo’nun tüm kullanıcıları bilgilerinin takip ettiğini ve bu nedenle ciddi bir tehlikenin olduğunu söylerken, tüm bu iddialar için şu ana kadar Yahoo’dan herhangi bir açıklama gelmedi. Edward Snowden tarafından dile getirilen bu durum tüm dünyada büyük bir şok etkisi yarattı. Zira internetin ilk yıllarından itibaren büyük bir kullanım oranı bulunan Yahoo’dan milyonlarca kullanıcı yararlanıyor ve riskin bu kadar fazla olması da kullanıcıların bilgi güvenliğini tehlikeye atıyor. Bu bakımdan Edward Snowden tarafından gündeme getirilen bilgilerin ardından sistemde ciddi bir kullanıcı kaybı olması bekleniyor.

   Yahoo üzerinden yapılan tüm işlemlerin tarandığı ve özel bir şekilde alındığını söyleyen Edward Snowden, bu bakımdan özellikle kişisel olmayan kullanımlar için tehlikeli olacağı ve bu nedenle kullanıcıların dikkatli olması istendi.

   Tehdit büyük

   Bu haberler gündeme geldikten sonra ABD tarafından çeşitli yaptırımların uygulanabileceği ifade edilirken, önümüzdeki günlerde konula ilgili detayların paylaşılması bekleniyor. Edward Snowden tarafından gündeme getirilen bu durum için özellikle Yahoo’nun nasıl bir açıklama yapacağı da merak ediliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.