Snapchat, Nakit İhtiyaçları İçin Hisse Senetlerini Halka Açıyor

   Rekabet içerisinde olduğu uygulamalara rağmen, her geçen gün kullanıcı sayısını artıran ve yeni özellikleri ile de kullanıcılarından tam oy alan Snapchat, şu günlerde hisse senetlerini halka arz edecek. Bunun nedeninin ise Snapchat için ortaya çıkan nakit problemi.

   Snapchat, Nakit İhtiyaçları İçin Hisse Senetlerini Halka Açıyor

   Bulunduğu dönemde ortaya çıkan uygulamalara baktığımız zaman Snapchat her zaman artı yönde bir büyüme gerçekleştirmiştir. Anlık resim, video ve mesaj paylaşım özellikleri ile hayatımıza giren uygulamada, oldukça eğlenceli görüntüleri ortaya çıkaran efekt eklentisi de bulunmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda Facebook tarafından milyarlarca dolar verilerek alınmaya çalışılmış fakat satılamamıştı. Şimdilerde ise, nakit ihtiyacı için Snapchat’in hisse senetlerini satışa sunacağı haberini alıyoruz.

   Hisse senetleri halka ne zaman arz edilecek?

   Çok doğru bir yatırım olacağını düşünen kişiler, şimdiden uygulama hakkında bilgi sahibi olmak için araştırmalarına başladı. Geçtiğimiz yılın rakamlarını dikkate alacak olursak, şirketin ortalama değeri 16 milyar dolar civarındaydı. Bunun ardından oldukça heyecanlı dakikalar yaşayan girişimciler ise, hisse senetlerinin ne zaman piyasaya sürüleceğini araştırmaya başladı. Halka arz işlemi hakkında resmi kaynaklarda bir veri bulunmasa da uzmanların 2017 yılının başında bu işlemin gerçekleşeceği düşüncesi bulunmaktadır.

   Açıklama Snapchat CEO’su tarafından yapıldı

   Birçok açıklamada bulunan Evan Spiegel, hisse senetlerinin arzı konusunda çok önemli sinyaller vermişti. Bunun nedeninin ise, uygulamanın geliştirilmesi için gerekli olan maddi kaynakların yetersizliğinden söz edilmişti.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.