Sızdırma Nedeniyle Samsung Yöneticisine Hapis!

   Yeni cihazların sızdırılması sık sık görülse de bu konuda oldukça ilginç bir gelişme yaşandı. İşte konuyla ilgili detaylar.

   Sızdırma Nedeniyle Samsung Yöneticisine Hapis!

   Markaların yeni üretimini yaptığı ürünler ile ilgili çoğu zaman sızdırmalar yapılırken sızdırmalar tanıtım öncesinde pek çok cihazın tüm özelliklerinin öğrenilmesini sağlıyor. Bu durum hem rakipler hem de tüketiciler için aslında çok iyi bir ortam yaratmadığından dolayı, markaların çoğu zaman bu sızdırmalardan dolayı rahatsız olduğu da biliniyordu. Bu konuda son yaşanan örnekler ise aslında bu olayın ne kadar önemsendiğini de gösterdi.

   Samsung’tan ceza!

   Konuyla ilgili yapılan açıklamada Samsung’ta çalışan bir yöneticinin sızdırma yaptığının tespit edilmesinin ardından konuyla ilgili adli sürecin başlatıldığı ve bunun sonucunda da hapis cezasının verileceği açıklandı. Üstelik durum sızdırmadan ziyade hırsızlıkla da suçlanıyor. Zira yöneticinin firmadan binlerce sayfadan oluşan teknik dokümanları alırken, bu işlemler sırasında yönetici yakalanmıştı. Bu durum üzerinde Samsung ve yerel güvenlik birimleri tarafından idari bir soruşturma başlatılırken, bu soruşturma kapsamında kişinin aldığı bilgileri sızdıracağı ve özelikle Çin’de üretim yapan bir firmaya vereceğinin öğrenildiği belirtildi. Bu bakımdan Samsung’tan yapılan bir sızdırma ile birlikte markaya ciddi bir zarar verileceği belirtilirken, konuya ilgili soruşturmalar hala sürüyor.

   Şu anda en çok üzerinde durulan noktalardan birisi kişinin daha öncede sızdırma yapıp yapmadığı ya da herhangi bir belge gönderip göndermediği. Öyle ki böyle bir durumun olması halinde kişiye verilecek cezalar çok daha arttırılacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.