Sitenizin İhtiyaçlarına Uygun Hosting Seçenekleriyle Buluşun

   Hosting seçenekleri arasından Dedicated Server, VDS, VPS ve Shared Web Hosting olmak üzere dört farklı paylaşım yöntemini kullanabilirsiniz.

   Sitenizin İhtiyaçlarına Uygun Hosting Seçenekleriyle Buluşun

   Bir internet sitesinin yayınlanması için gerekli olan sanal alan hosting olarak bilinir. ‘’Web barındırma alanı’’ olarak dilimize çevrilebilen bu sistem, web sayfanıza ait olan tüm dosyaların bir yıl boyunca bir bilgisayar üzerinde erişime açık hale gelmesini sağlar. Bu araçlar web sunucusu ya da server olarak adlandırılır. Web sunucuları, sayfanızın veri merkezidir. Yüksek bağlantı hızına sahip olan bu merkezler, ziyaretçi erişimine her koşulda açıktır.

   İşletim sistemine göre farklı hosting seçenekleri

   Web sunucularının da bilgisayarlar gibi bir işletim sistemine ihtiyacı vardır. Bilgisayarınızın işletim sistemine göre Windows ve Linux seçeneklerini kullanabilirsiniz. Linux ile OpenCart ve WordPress gibi popüler sistemlere özel paketlere ulaşabilirsiniz. MYSQL, PHP, Cgi ve Perl kullanılan siteler için Linux, ideal bir seçenektir. Windows ise ASP kodlu sitelerde verimli bir şekilde kullanılabilir NET Framework üzerinde geliştirilen uygulamalar, Windows üzerinde çok stabil bir şekilde çalışır. Access ile MSSQL veri tabanlarının en iyi çalıştığı seçenek de Windows’tur.

   Paylaşım türüne uygun hosting’ler kullanabilirsiniz

   Host hizmeti sunan sunucularda tek site barındırılabilir. Tercihinize göre birden fazla siteyi bu şekilde yönetebilirsiniz. Dedicated Server, VDS, VPS ve Shared Web Hosting olmak üzere dört farklı paylaşım yöntemini kullanabilirsiniz. Dedicated Server, sunucunun tüm kaynaklarının müşteriye ait olduğu bir web hosting seçeneğidir. Bu yöntemle tek site de birden fazla site de yönetilebilir. Fiziksel sunucu olarak da adlandırılabilir. VDS, bir fiziksel sunucunun farklı programlar ile birden fazla fiziksel sunucu olarak kullanılmasını sağlar. Bu uygulama için Linux hosting ve Windows hosting işletim sistemleri kullanılabilir. VDS web paketlerinde kullanılan sunucu kaynakları her VDS için ayrı olarak atanır. VDS ile RAM ve trafik gibi kaynakları belirleyebilirsiniz. VPS, VDS paketlerinde olduğu gibi fiziksel sunucunun farklı siteler tarafından kullanmasına yardımcı olur. Paylaşımlı web sayfaları, tek hesapla tek bir site yönetebilir. Ayrıca RAM ve CPU gibi kaynakları anlık ihtiyaçlarına göre uyarlayıp kullanabilir. Shared Web Hosting ise paylaşımlı hosting olarak bilinir. Tek bir hesapta tek bir sitenin kullanılabildiği bu yöntemde kaynaklardan tüm siteler için ortak olarak yararlanır. Ekonomik bir yöntemdir ve çok fazla kaynağa ihtiyaç duymayan sitelerde sıklıkla tercih edilir. Kurumsal yöntemler kullanarak e-posta trafiği yoğun olan işletmeler için etkili çözümler ile buluşabilirsiniz. Bu yöntemin kullanıldığı sistemlerde e-posta’ların saklanması için ayrılan depolama alanı da oldukça fazladır.

   Web hosting güvenliği nasıl sağlanır?

   Web hosting güvenliği

   Hosting hesabı, sitenizin yayın hayatına kesintisiz olarak devam etmesi için gereken temel bir unsurdur. Bu nedenle web güvenliği en üst düzeyde sağlanmalıdır. Bu nedenle tahmin edilmesi zor şifreler tercih etmelisiniz. Şifrenizi girerken ekran klavyesi kullanabilirsiniz. İyi bir antivirüs programından aktif olarak yararlanmalısınız. Böylece kötü amaçlı yazılımların şifrelerinize ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Farklı şifreler kullanmanız sistem güvenliğini arttırmak için oldukça etkilidir. Bu nedenle sosyal medya hesaplarınızda kullandığınız şifreleri web hosting uygulamalarında kullanmamanız gerekir. Şifreleri düzenli aralıklar ile yenilemeyi tercih edebilirsiniz. Kaynağı belli olmayan yazılım ve uygulamaları web hosting sayfanıza kurmamalısınız. Sisteme eriştiğiniz tarihleri not alabilirsiniz. Bilginiz dahilinde sisteme giriş yapılırsa bunu fark etmeniz daha kolay olur. Yalnızca güvenilir kaynakların sunduğu seçenekleri değerlendirmelisiniz. İdeal “chmod” değeri 755 ile 644’tür. Gerekmedikçe hiçbir dosyaya “chmod 777” değeri vermemelisiniz. Sizin için en iyi hosting firması ise, sitenizin ihtiyaçlarına yanıt verebilen firmadır. Güzel Hosting’in uzman ekibinden destek alarak sitenize uygun hosting fiyatları ile buluşabilir, hosting kurulumu ve güvenliği gibi konularda da destek alabilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.