Siri Hayat Kurtardı

   Siri özelliğini hepimiz az çok biliyoruz, peki bu kadar bilinen bir asistanın bir bebek hayatı kurtardığını biliyor muydunuz?

   Siri Hayat Kurtardı

   Hayatımızı kolaylaştıran birçok etkeni sayabiliriz, sizlere. Her ne kadar bazıları gereksiz yere olsa bile, teknolojide o kadar çok ihtiyacımız olan kolaylık var ki; aklınız hayaliniz durur derecesinden. Pekâlâ son zamanlarda teknolojinin bu kadar gelişmesiyle birlikte oluşan ve hayatımızı bahsettiğimiz kadar kolaylaştıran sisteme bir göz atmayacak mıyız, elbette atacağız. Peki o sistem nedir? O sistem iPhone telefonlara özgün olan “Siri” özelliğidir. Siri kimi zaman dalga konusu olmuş olsa bile, bir haberde gördüğümüz kadarıyla Avusturalya’da bir bebeğin hayatını kurtarmış.

   Siri nedir?

   Siri iPhone telefonların akıl almaz yardımcısıdır. Verdiği cevapları görünce, sadece yardımcı değil resmen yönetici olduğunu görüyoruz. İnanılmaz zeki bir asistan olduğunu, söylememe gerek yok herhalde. Öyle ki geçenlerde bir bebeğin hayatını kurtaracak kadar, gelişmiş bir yapıya sahip. Olayı tam olarak anlatmadan önce şu detayı izah etmem lazım. Siri eskiden tuş yardımı ile çalışırdı ama artık yeni telefonlarında “Hey Siri!” demeniz yeterli olacaktır. Bu sayede de daha kolay ulaşıma kavuşacaksınız. Bir anne bebeğinin rahatsızlanması sonucunda, onun yanına koşuşmuş, bahsi geçen ülkede. Anne biraz paniklediği zaman, elbette ambulansı aramak için eline aldığı telefonu düşürmüş ve bu yüzden arayamamış. Daha sonra ise “Hey Siri!” özelliği aklına gelmiş ve bu sayede ambulans çağrılmış ve bebeğin hayatı kurtarılmış.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.