Sessiz Çalışan Ford Mustang GT V8!

   Ford Mustang GT V8’in motor sesi azaltılacak. Bir zamanlar ‘Aslan Gibi’ kükreyen Mustang GT, artık ‘Kediye’ dönüyor!

   Sessiz Çalışan Ford Mustang GT V8!

   Sessiz çalışan Mustang GT!

   Quited Mode (Sessiz Mod) adı verilen özellik aynı zamanda ‘İyi Komşu Modu’ olarak da esprilere konu olurken, bu sayede 5 litrelik V8 motorun sesi 10 desibele düşürülüyor ve standart bir bulaşık makinesi kadar ses çıkarıyor. Bu valf sistemleri kullanılarak yapılırken, Mustang’in kontrol sisteminden de isteyen kişiler oynama yapabilecek.

   Henüz resmileşmeyen unvanından da anlayabileceğiniz gibi, bu sessiz mod güçlü motorun insanlar üzerinde yarattığı (bilhassa komşular) rahatsızlığı azaltmak için inşa edildi.

   Nereden çıktı bu sessiz çalışan Mustang fikri?

   Neden Ford’un böyle bir hamle yaptığını merak edenler için, olayın tamamen gerçek hayatta yaşanan tecrübelerden ötürü meydana geldiğini söylemeliyiz. Bir zamanlar Ford’un araç mühendisliği bölümünün başında yer alan Steve von Foerster kendini polisle karşı karşıya bulmuştu çünkü sabahın erken saatlerinde çıkardığı motor gürültüsü sebebiyle komşuları şikayetçi olmuştu.

   Mustang GT’deki bu sessiz mod özelliğine saatler atayabilecek, örneğin erken saatlerde sessiz çalışmasını sağlayabileceksiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.