SEO Nedir, Neden Gereklidir?

   İşletmeler için SEO neden yapılmalıdır ve nasıl yapılmalıdır gibi soruları içeren içeriğimizde SEO fiyatları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

   SEO Nedir, Neden Gereklidir?

   SEO kavramı 2006 yılında hayatımıza girmiş olmasına rağmen tarihi daha eskilere dayanır. Excite adında ilk tarayıcının tasarlanması ile arama sonuçları, kategoriler halinde sunulmaya başlamıştı. Bu durumda arama yapan internet kullanıcıları, üst sıralarda yer alan sitelere daha çok rağbet gösteriyordu. İşte bu noktada “SEO nedir?” sorusuna yanıt verilebilir. SEO, arama motorlarında çıkan sonuçları etkileyen çalışmaların bütünüdür.

   SEO Neden Gerekli?

   Arama motorları, internette yer alan bilgilerin bulunmasını sağlayan yazılımlardır. Arama çubuğuna girilen bilgilerin verilerini bir araya getirir ve raporlar. Belirli bir algoritması vardır ve en iyi sonuçları raporlamak için özel bir yazılıma sahiptir.

   İnternet sitelerinin yeterli bilgiyi içeriyor olması, arama motorunda üst sıralarda yer alması için yeterli değildir. SEO çalışmaları, arama motorlarına uyumlu web sitesi tasarımı yapılmasını sağlar. Web sitesi, rakiplerinin sıralamasının üzerinde olduğu sürece tıklanma sayısı fazla olacaktır.

   SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır?

   Arama motoru optimizasyonu çalışmaları, site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılır. “SEO nedir?” konusunda yeterince bilgi sahibi olmak gerekir. Aynı zamanda günümüzde SEO uzmanları tarafından önemli çalışmalar yapılmaktadır. Furkan Danacı, en iyi SEO hizmetlerini veren markalardan biri haline gelmiştir.

   Site içinde yapılan çalışmalarda;

   • Alan adı,
   • Görseller,
   • Yazılar gibi tüm detaylar önemlidir.

   Web sitelerinin mobil uyumlu olması da arama sonucunu etkilemeye başlamıştır. Sitenin açılma hızı, görsellerin yüklenme süresi gibi etkenler, sonuçları etkilemektedir.

   Site dışı SEO olarak adlandırılan çalışmalar ise backlink SEO destekleridir. Farklı sitelerde sitenin tanıtımı yapılır ve bağlantı verilir. Site tanıtımlarının önde gelen web sitelerinde yer alması, önemli çalışmalar arasında sayılmaktadır.

   • 2022 Yılında enflasyon fiyatları ile artış gösteren SEO fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

   SEO Amacı ve Önemi

   Web sitesi sayısında ciddi bir artış olması, sanal rekabetin büyümesine neden olmuştur. Örneğin, e-ticaret siteleri arasında rekabet giderek artmaktadır. Benzer ürünlerin satışını yapan her site, tanıtımını sanal mecrada yapmalıdır. Reklam yapmanın en iyi yolu ise arama motorunun ilk sayfasında web sitesinin yer almasıdır.

   İnternet kullanıcıları, arama sonucunda yer alan ilk sayfayı inceler ve nadiren ikinci sayfaya geçiş yapar. Arama motorları ise en iyi sonucu vermek adına kapsamlı içerik sunan siteleri ilk sıraya taşır. SEO çalışmaları yapılan bir web sitesi, sadece arama motorundaki listesi ile hedef kitlesine ulaşabilir.

   SEO Hizmeti Kimden Alınmalı?

   SEO, basit bir kavram olmasına rağmen çalışmaların yapılması için uzman olmak gerekir. Furkan Danacı, SEO uzmanları arasında fark yaratmayı başaran ve önemli referanslar sunan bir isimdir. Yapılan çalışmalar sonucunda web sitesi mutlaka ilk sayfada yer almaya başlayacaktır.

   Web sitelerinde yanlış çalışmalar yapılması, ciddi riskler barındırır. Gereğinden fazla anahtar kelime kullanılması gibi etkenler, spam sebebi ile sitenin kapanmasına neden olabilir. Maddi zarar görmemek ve marka kimliğini korumak adına profesyonel hizmet alınması önemlidir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.