Scorp Nedir? Nasıl Kullanılır?

   Türkiye’de geliştirilen uygulamalardan birisi olan Scorp, kısa süre içerisinde adını duyurmayı başardığı gibi yüksek kullanıcı sayısına da sahip olmuştur. Video paylaşım uygulamaları arasındaki yerini alan Scorp’ta 15 saniyelik video paylaşımlarına izin verilmektedir.

   Scorp Nedir? Nasıl Kullanılır?

   Popüler uygulamalar arasında yer alan Scorp bu bakımdan videoyu temel alan bir yapıya sahiptir. Scorp kullanıcıları sosyal medya ağı üzerinden istediği içerikleri paylaşabilmektedir. Video çekmek ve video için özel açıklamalar yaparak kullanım sunan Scorp, aynı zamanda çeşitli başlıklar altında içeriklerin oluşturulmasını da sağlamaktadır. Bu bakımdan kişiler başlıklar altına yaptıkları paylaşımlar ile birlikte zengin bir içeriğin de oluşmasını sağlamaktadır.

   Mesaj yazmak yerine kullanıcılar istediklerini video yolu ile anlatabilmektedir. Kısa süre içerisinde 50 bin barajına ulaşmayı başaran Scorp en çok Vine uygulaması ile kıyaslansa da çıkış noktasında eğlenceden ziyade her türlü içeriğin video üzerinden paylaşılmasını hedeflemektedir ve bu özelliği ile Scorp Vine’den ayrılmaktadır

   Scorp indirme linkleri

   Scorp indirmek isteyen kişiler için iOS ve Android seçenekleri bulunmaktadır.

   Uygulamayı kuran kişiler uygulama için oturum açtıktan sonra otomatik olarak oluşturulmuş başlıklar altında içerik paylaşmaya başlayabilir. Üstelik kişiler video için yeni başlıklar da oluşturabilmektedir. Kullanıcıların arkadaş listesinden daha fazla içeriğe sahip olabilmesi ve bu bakımdan paylaşılan tüm içeriklerin kolay bir şekilde görüntülenebilmesi ve incelenebilmesi mümkündür. Aynı zamanda video beğenme gibi çeşitli etkileşimler de sistemde bulunmaktadır. Uygulama açan kişiler giriş ekranına ulaşacaktır.

   Takipçi sisteminin de bulunması sayesinde kişiler istediği kişiyi takip ederek paylaşılan videoları an akış içerisinde görebilmektedir. Akış oldukça canlıdır ve sürekli yenilenen başlıklar üzerinden kişiler sürekli aktif ve eğlenceli bir şekilde vakit geçirebilmektedir.

   Üstelik sitede bulunan kategorilendirme oldukça başarılı olduğundan dolayı kişilerin sürekli farklı içeriklere ulaşması da sağlanmaktadır. Özellikle keşfet bölümünü kullanarak uygulama üzerinde paylaşılan yeni içerikleri sürekli keşfedebilir ve kategoriye yönelik dahi aramalarınızı filtreleyebilirsiniz.

   Eğitimci yanı da bulunan Scorp, site üzerinden yayınlanan eğitim içerikli videolar sayesinde yeni bir şeyler öğrenebilir. Scorp bu bakımdan kişisel gelişim için de oldukça önemlidir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.