Sanal Telefon Numarası Nasıl Alınır?

   Günümüzde pek çok alanda farklı amaçlar için kullanılan sanal telefon numarası temin etmek için bir çok seçenek ve uygulama mevcuttur.

   Sanal Telefon Numarası Nasıl Alınır?

   Cep telefonu kullanımının son derece yaygın olduğu şu günlerde cep telefonlarının kullanılabilmesi için belirli bir ücret ödeyerek telekomünikasyon operatörlerinden hat satın alınmalıdır. Belirli bir ücret ödenerek alınan her telefon numarası, kullanıcısı olduğu kişiye tabiri caizse zimmetlidir.

   Sanal telefon numarası denilen olgu, aslında tüm cep telefonu numaralarını kapsar. Ancak bazı durumlarda, sanal telefon numarasının kullanım dışı olma ya da normalden fazla ücret ile hizmet satın alma zorunluluğu durumu olabilmektedir.

   Özellikle kısa süreli yurt dışı gezilerinde kişiler büyük ücretler ödeyerek yeni bir hat satın almak ya da kendi operatörünün yurt dışı bağlantısını kullanarak fahiş fiyatlı faturalar ödemek yerine, yurt dışı kullanıma açık olan sanal telefon numarası almayı tercih edebilirler.

   Sanal Numara Alma

   Sanal telefon numarası kullanmak isteyen kişinin öncelikle ne kadar süreliğine ve nerede bu numarayı kullanacağına karar vermesi gerekmektedir. Çünkü her ülkenin alan kodu farklıdır ve farklı ülkelerde kullanılacak sanal numaralar yine fazla fiyatlandırmaya neden olabilmektedir. Telekomünikasyon firmasının menşesi yurt dışında görev yaparken farklı vergi sistemlerine ve tutarlarına tabii olacağından, bu durum yurt dışında aynı numarayı kullanacak olan kişiye de yansır. Böyle durumların yaşanmaması için kişilere kısa süreli kullanımlı sanal telefon numarası kullanması tavsiye edilir.

   Ayrıca özel görüşmeler yapmak ve kendi numarasını gizlemek isteyen kullanıcılar için de sanal telefon numarası çok kullanışlı bir uygulamadır. Sanal telefon numarası temin edilerek kişi kendi numarasını gizleyebilir ve bu numara üzerinden istediği görüşmeleri aynı rahatlıkla yapabilir.

   Sanal telefon numarası temin etmek için bazı farklı uygulamalar mevcuttur. Günümüzde yaygın kullanılan akıllı cep telefonlarının işletim sistemleri olan Android ya da iOS marketlerinde, sanal telefon numarası temin etmek için bazı uygulamalar mevcuttur. Sms onay sistemi ile alınan bu numaralar, farklı alanlarda sizlere kolaylık sunabilmektedir.

   Bu uygulamalardan bazılarına üye olarak, kişiler sadece gelen çağrıları karşılayabilir ve mesajlara geri dönüş yapabilirler. Bazı uygulamalara yapılan üyelikler arama özelliği de taşımaktadır. Yurt dışında kullanım için ise, yine Android ve iOS marketlerindeki bazı uygulamalar sayesinde kişiler kırka yakın ülkede sanal telefon numarası kullanabilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.