Sanal Gerçeklikte İlk Çizgi Roman Geldi!

   Sanal gerçeklik giderek daha fazla bir alanda kullanılırken, çizgi romanlara da sanal gerçeklik desteği geldi.

   Sanal Gerçeklikte İlk Çizgi Roman Geldi!

   Samsung tarafından sanal gerçeklik konusunda önemli çalışmalar yapılırken, bu çalışmalar kapsamında çizgi romanlar için de sanal gerçeklik getirildi. Samsung Gear VR için yapılan açıklamalarda 360 derece çizgi roman keyfinin yaşanabileceği açıklanırken, kişiler yazılı basında ya da elektronik kitaplardan aldığı çizgi roman keyfinden daha farklı bir keyif yaşayacak. Konuyla ilgili çalışma Oniride tarafından hazırlanırken, çizgi romanın sayfalarca Samsung Gear VR üzerinden okunabilir duruma getirilmesi ile birlikte farklı bir deneyim sunulacak.

   İlk çizgi roman: Magnetique

   Samsung Gear VR için hazırlanan ilk çizgi roman Magnetique olarak adlandırılırken, hikaye ile ilgili özet bilgiler de verildi. Hikayede Nero isimli karakter baş karakter olurken, kukla oynatıcısı olan Nero’nun hayatından kısa bir kesit sunulacak. Okuyucuların konuşma balonların okumak için kafasını çevirmesi yeterli olurken, kişilerin bakışlarına bağlı olarak konuşma balonları çok daha büyüyecek ve kolay bir şekilde okunabilir duruma gelecek. Ayrıca hikaye ile eş zamanlı olarak gidecek ve kullanıcının okuma hızına bağlı olarak otomatik olarak ayarlanan ses efektleri de çizgi romanda yer alacak. Böylece kişiler konuşma balonlarını okurken, aynı zamanda arka planda çeşitli sesler ve efektler de duyulacak.

   İlk sayı ücretsiz

   Emilio Pilliu tarafından canlandırılan çizgi roman için yapılan açıklamalarda ilk sayısının ücretsiz olacağı açıklandı. Bu bakımdan kişiler Magnetique için ilk bölümü ücretsiz olarak VR üzerinden okuyabilecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.