Samsung Z9 Geliyor

   Samsung, işletim sistemi kendi geliştirdiği Tizen olan Z9 modelini tanıtacak.

   Samsung Z9 Geliyor

   Yeni işletim sistemi Tizen

   Samsung, birçok cihazında Android işletim sistemini kullandı. Bilindiği üzere dünyada en yaygın işletim sistemi olan Android bir buçuk milyondan fazla cihaz üzerinde çalışıyor.

   Android işletim sistemi Google tarafından üretilmiş ve açık kaynak kodlu bir işletim sistemi. Fakat özellikleri iOS ve Windows Phone ile karşılaştırınca biraz zayıf kalıyor. Akıllı telefon üreticileri, yıllardır Android işletim sistemi ile çalışan cihazlar üretiyorlar. Bu üreticilerin en büyüklerinden biri ise Samsung.

   Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yıllar boyunca Android işletim sistemini neredeyse bütün cihazlarında kullandı. Fakat son zamanlarda işletim sistemi Android’den farklı olan iki yeni modeli piyasaya sürdü. Bu cihazlar Samsung Z1 ve Z3. Samsung Z1 ve Z3 modelleri alışılagelmiş işletim sistemi Android yerine Tizen işletim sistemini kullanıyor. Tizen işletim sistemi, Samsung’un Intel ile birlikte geliştirdiği işletim sistemi.

   Samsung’un son bombası Z9

   Samsung son zamanlarda Android işletim sistemi yerine kendi ürettiği işletim sistemi “Tizen”le çalışan iki model piyasaya sürdü. Tizen işletim sistemini Samsung, Android’e alternatif olarak geliştirdi. Samsung yakın zamanda Tizen işletim sistemiyle çalışan Z serisi akıllı telefonlarına bir yenisini ekleyecek. Samsung Z9 adıyla tanıtılacak olan cihaz da diğer Z serileri gibi Tizen işletim sistemiyle çalışacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.