Samsung UFS 3.0 Birimi İçin Atağa Geçiyor

   Samsung cephesinden gelen açıklamaya göre UFS 3.0 birimini kullanan depolama aygıtları, gelecek yıl içerisinde rafları süslemeye başlayacak.

   Samsung UFS 3.0 Birimi İçin Atağa Geçiyor

   Geliştirdiği tüketici elektroniği ürünleri neticesinde dünya çapında üne kavuşan Samsung, AR-GE çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Yeni teknolojiler ve hizmetler geliştirmeyi ihmal etmeyen teknoloji devi, özellikle depolama alanında büyük bir yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor. UFS 3.0 olarak duyurusu gerçekleştirilen yeni depolama birimi standardı, yakın bir zamanda son kullanıcıya ulaşabilecek düzeye gelecek. Yani UFS 3.0 destekli depolama aygıtları ile karşılaşmak mümkün olacak. Konuyla ilgili açıklama yapan şirket, söz konusu yeni depolama çözümünün ne zaman kullanılabilir olacağına değindi.

   UFS 3.0 için az bir süre kaldı

   Samsung cephesinden gelen açıklamaya göre UFS 3.0 birimini kullanan depolama aygıtları, gelecek yıl içerisinde rafları süslemeye başlayacak. Buna göre 128 GB, 256 GB ve 512 GB kapasitelerinde UFS 3.0 destekli depolama birimleri ile karşılaşacağız. Söz konusu depolama alanları ilk aşamada karşımıza çıkacak olan ürünler dahilinde açıklandı da denilebilir. Zira daha sonralarda bu birimlerin depolama alanı bakımından daha da geniş seçenekler ile geleceği tahmin ediliyor. Nitekim sektörün ihtiyaçları düşünülecek olduğunda da bu tarz bir yorum yapmak mümkün oluyor.

   UFS 3.0 ile gelen en büyük yenilik, elbette performanstaki artış oluyor. Daha önce sızan bilgilerde bir önceki nesil olarak nitelendirebileceğimiz UFS 2.1’e oranla iki kat daha hızlı bir depolama birimi söz konusu. Özellikle akıllı telefonlardaki kullanımı yaygınlaştığı anda daha hızlı veri işleme kapasitesine sahip cihazlar ile karşılaşabileceğiz. Nitekim bu da doğrudan telefonların performansına katkıda bulunacak.

   Galaxy S10 UFS 3.0 kullanabilir

   Tahminler, Samsung tarafından geliştirilecek olan Galaxy S10 akıllı telefon modelinin UFS 3.0 teknolojisini kullanacağı yönünde. Her ne kadar bu konuda Samsung tarafından yapılan resmi bir açıklama olmasa da beklentilerin bu yönde olduğu rahatlıkla söylenebilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.