Samsung, Pokemon Go’nun Geliştiricisi İçin Yatırım Yaptı

   Alınan bilgilere göre Samsung tarafından Pokemon Go’nun geliştiricisi Niantic için yaptığı yatırım, 40 milyon dolar düzeyinde.

   Samsung, Pokemon Go’nun Geliştiricisi İçin Yatırım Yaptı

   Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden Samsung, önemli bir haber ile gündemde. Bir süre önce Pokemon Go oyununu yayınlayan Niantic şirketi, rekor sayılabilecek miktarda yatırım aldı. Bu yatırımın Samsung tarafından yapılması ise epey dikkat çekiyor diyebiliriz.

   Zira günümüzde popüler bir hale gelen arttırılmış gerçeklik, birçok kişiye göre gelecek yıllarda çok daha fazla önem kazanacak. Hal böyle olunca teknoloji firmalarının bu konu üzerine yoğunlaşması elbette şaşırtıcı olmuyor.

   Fakat Samsung’un bu noktada Niantic’e yatırım yapması, özel oyun politikasının devreye girebileceği fikrini akıllara getiriyor. Sadece Samsung marka cihazlarda oynanabilen arttırılmış gerçeklik oyunları görebiliriz.

   Samsung’un Niantic şirketine yaptığı yatırım miktarı 40 milyon dolar

   Paylaşılan bilgilere göre Samsung’un Niantic için yaptığı yatırım, 40 milyon dolar düzeyinde. Böylelikle tarihinde önemli bir yatırım almayı başaran Niantic, çok daha farklı içerikler geliştirmek için bütçe oluşturabilecek.

   Ayrıca büyük bir şirketten gelen yatırım, marka imajı açısından da önem teşkil ediyor. Bu konuda Niantic’in gelecek vadettiği rahatlıkla söylenebilir.

   Henüz Samsung veya Niantic cephesinden gelen bir açıklama yok. Fakat Samsung’a yakın kaynaklar, yatırımın onaylandığını ve hatta Niantic uygulamalarının Samsung Galaxy cihazlarında ön yüklü olarak gelebileceğini belirtti.

   Bunun yanında şu sıralar yeni bir Harry Potter oyunu üzerinde çalışan Niantic, Note 9’un S Pen’ine özel farklı bir sürüm veya oyun yaratabilir. Kalemin asa şeklinde kullanılabileceği düşünülüyor.

   Yeni oyunlar yolda

   Pokemon Go başarısından sonra bir yandan yeni yapımlar üzerine yoğunlaşan Niantic, hali hazırda arttırılmış gerçeklik teknolojisine sahip yeni bir Harry Potter oyunu geliştiriyor. Hatta sürecin epey uzaması, şirketin işi sıkı tuttuğu olarak düşünülüyor.

   Samsung’un yatırımından sonra ise bazı planlar değişmiş olabilir. Şimdilik net bir yargıya varmak için şirketten gelecek olan açıklamayı beklememiz gerekiyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.