Samsung, Kendi Donanımlarını Geliştirecek

   Geliştirdiği ürünler ile hem ülkemiz hem de dünya pazarının teknoloji lideri olarak kabul edilen Samsung, kendi donanımını üretecek.

   Samsung, Kendi Donanımlarını Geliştirecek

   Samsung’un uzun zamandır çalışmalarını sürdürdüğü ve kendi donanımını geliştirmek üzere yapmış olduğu adımlar, nihayet neticeye ulaşmaya başladı. Kendi donanımı sayesinde cihazlarını da daha üst düzeyde geliştirecek olan Samsung, bunun için de iki önemli firmadan destek alıyor. Bu konuda da Samsung’un destek alacağı firmalar Nvidia ve AMD olacak. 3 önemli firmanın bu şekilde bir araya gelmesinin ardından, hem Samsung patentli yeni donanımlar gelişecek hem de üst düzey grafik tasarımları geliştirilecek.

   Şu an herhangi bir resmi açıklama gelmese de, edinilen bilgilerin kaynakları oldukça sağlam. Sızma haberler arasında da değerlendirilebilecek bu durum, Samsung’un grafik tasarımları konusunda da çarpıcı açıklamaları gündeme getiriyor. İşte yeni donanımı ile Samsung’un tüm detayları.

   Exynos serisi geliyor

   Samsung, geliştirmiş olduğu bu teknoloji ile birlikte, yeni akıllı cep telefonlarında Exynos adı verilen bir seriyi de ortaya çıkaracak. Şu an cihazlarda kullanılan işlemcilere baktığımız zaman genelinin Qualcomm’a ait Snapdragon karşımıza çıkıyor. Bu işlemci türleri artık daha az kullanılacak ve Exynos modeller ile daha da desteklenecek.

   Samsung’un böyle bir hamle atmaya hazırlanmasının birkaç sebebi var. Bunlardan ilki, Samsung’un masraflarını düşürmek istemesidir. Çünkü Samsung ve Qualcomm işbirliği ne kadar ciddi sonuçlar üretse de maliyetler oldukça fazlaydı. Ayrıca Samsung’un böyle bir donanım üretmesi demek hem yeni cihazların ortaya çıkması hem de akıllı telefon piyasasına yön veren durumların baştan yazılması demektir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.