Samsung Galaxy Watch Active (Akıllı Saat) Resmi Olarak Tanıtıldı

   Başlangıç modeli 200 dolar etiket fiyatına sahip olacağı açıklanan Samsung Galaxy Watch Active (akıllı saat) 8 Mart 2019 tarihi itibariyle satışa sunulacak.

   Samsung Galaxy Watch Active (Akıllı Saat) Resmi Olarak Tanıtıldı

   Her geçen gün büyüyen giyilebilir teknoloji sektörüne yeni bir üye daha katılmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz gün yeni ürünlerini duyuran Samsung, Galaxy Watch Active adını verdiği akıllı saatini gözler önüne serdi.

   Yeni nesil özellikler ile donatılan Galaxy Watch Active (akıllı saat), LTE desteği ve dayanıklı yapısı ile göz kamaştırıyor.

   Samsung Galaxy Watch Active (akıllı saat) teknik özellikleri

   50 metreye kadar su altında çalışabilen akıllı saat modeli, yassı iki tuşa ve yuvarlak dokunmatik ekrana sahip.

   Galaxy Watch saatlerinde alışık olduğumuz kontrol çerçevesi bu kez kullanılmıyor. Bunun yerine doğrudan ekrana odaklanan Samsung, tüm kontrolü dokunmatik ve yassı tuşlar üzerinden yapmamızı sağlıyor.

   1.1 inç büyüklüğünde ekranın kullanıldığı saatte ayrıca AMOLED ekran teknolojisine yer veriliyor.

   Gorilla Glass 3 ile birlikte gönül rahatlığıyla kullanılabilecek olan cihaz, gücünü Exynos 9110 yonga setinden alıyor.

   Bunun yanında 768 MB RAM’in yer verildiği akıllı saatte 4 GB dahili depolama alanı kullanılıyor. Böylelikle uygulamalar için gerekli boş alan sağlanmış oluyor.

   NFC desteği ile kolayca ödeme yapılabilecek

   Bu kez MST teknolojisine yer vermeyen Samsung, bunun yerine NFC tabanlı bir ödeme yöntemini tercih ediyor.

   Genel çaplı kullanılabilirlik desteği kazanmış olan NFC, kolayca temassız ödeme işlemini gerçekleştirmeyi sağlayacak. Zaman kaybını önleyen bu teknoloji, alışverişleri pratik bir biçimde tamamlamayı mümkün kılacak.

   İşletim sistemi açısından Tizen 4.0 sürümünü kullanacak olan akıllı saat, bahsi geçen özelliklerin dışında hızlı şarj, Bixby desteği, darbelere dayanıklılık, ağırlık sensörü ve GPS yongası özelliklerine sahip olacak.

   Başlangıç modeli 200 dolar etiket fiyatına sahip olacağı açıklanan modelin 8 Mart 2019 tarihi itibariyle satışa sunulacağı belirtildi.

   Şimdiden dikkat çeken Samsung Galaxy Watch Active, alıcılarını çok fazla bekletmeyecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.