Samsung, Galaxy Note 7 İçin İlk Açıklamayı Yaptı

   Bataryadan kaynaklanan problemlerden dolayı toplatılan Galaxy Note 7 için, Samsung yetkililerinden açıklama geldi. İşte detaylar.

   Samsung, Galaxy Note 7 İçin İlk Açıklamayı Yaptı

   Samsung, büyük ümitler ile piyasaya sunduğu ve bekleneni bulamadığı telefonu Galaxy Note 7 hakkında ilk defa açıklamalarda bulundu. Bilindiği üzere Galaxy Note 7 kullanan bir kişi, telefonunu şarj etmek istediği sırada, cihaz patlamıştı. Bu nadir rastlanan bir durum olduğu için çok dikkat çekilmemişti. Fakat bu patlamalar ardı ardına diğer kullanıcıların da başına geldi. Bu patlamaların tek sebebi, Note 7 cihazlarda kullanılan bataryalardı. Bunun ardından da cihazlar bir bir toplanmaya başladı. Tüm bu olayların ardından Türkiye’de bulunan Note 7 cihazlar hakkında da Samsung yetkilileri tarafından açıklamalar geldi.

   Kullanıcı güvenliği için toplatılacak

   Her ne kadar az sayıda patlama olayı ile karşılaşılsa da kullanıcıların güvenliği ve müşterilerin Samsung’a olan güven oylarının düşmemesi için, cihazların toplatılmaya başlandığı söylendi. Fakat bu cihaza sahip olan kişiler, toplatılan cihazlarından vermiş oldukları ücreti alamayacaklar. Sadece yeni bir Galaxy Note 7 cihaza sahip olabilecekler.

   Galaxy Note 7’de neler oldu?

   Şu an bataryadan kaynaklanan patlama olaylarının sayısı oldukça düşük. Fakat Samsung gibi prestij sahibi bir firmanın, olayların nedenlerine yönelik araştırma başlatması gayet normal. Bundan dolayı cihazlar tek tek toplatılacak ve bataryadan mı yoksa başka bir problemden dolayı mı böyle bir sorun yaşandı, araştırmalar gösterecek

   Milyonlarca satılan Galaxy Note 7 için, patlama problemi yaşanan ve kayıtlara geçen olay sayısı şu an için 35. Fakat bu durumun artmaması adına bu çalışmaların hemen her ülkede uygulanması gerekiyordu. Samsung yetkilileri, Türkiye’de herhangi bir olay yaşanmamasına rağmen buradaki mevcut cihazların toplatılmasına karar verdi. Bunun yanı sıra da sorunun kaynağına inilene kadar hiçbir şekilde yeni Galaxy Note 7 satışı yapılmayacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.