Samsung Galaxy Note 10, 5G İletişim Teknolojisini Destekleyecek mi?

   Geliştiricilerin gün ışığına çıkardığı bilgilerde Note 10’a ilişkin davinci5G kodu bulundu. Samsung Galaxy Note 10, 5G iletişim teknolojisini destekleyebilir!

   Samsung Galaxy Note 10, 5G İletişim Teknolojisini Destekleyecek mi?

   Şu sıralar Galaxy S10 ile meşgul gözüken Samsung, aslında yeni akıllı telefon modelleri üzerinde çalışmayı sürdürüyor. Şirketin bir sonraki amiral gemi modeli olacağına kesin gözüyle bakılan Note 10, oldukça önemli bir özellik ile birlikte gelecek.

   Sızan bilgilere göre cihaz, 5G iletişim teknolojisini destekleyebilir.

   Galaxy Note 10 hakkında önemli bilgiler ortaya çıktı

   Gelecek yıllarda tüm akıllı telefonlarda göreceğimiz söylenen 5G teknolojisi, önemli bir modele kavuşuyor. Exynos yonga setinden güç alan Galaxy Note 10’un kernel kaynak kodlarında oldukça önemli bir bilgi keşfedildi.

   Geliştiricilerin gün ışığına çıkardığı bilgilerde Note 10’a ilişkin davinci5G kodu bulunuyor. Kelimeye bakıldığında 5G’nin doğrudan iletişim teknolojisine atıfta bulunduğu anlaşılıyor.

   Daha önce ortaya çıkan raporda Galaxy Note 10’un davinci kod adıyla anıldığı öğrenilmişti. Yani söz konusu kelimenin kesin bir şekilde Note 10’a ait olduğu söylenebilir.

   Ancak yine de Samsung cephesinden resmi bir açıklama gelmediği için söz konusu bilgilere iddia gözüyle yaklaşmamız gerekiyor. Her ne kadar ihtimaller epey kuvvetlenmiş olsa da 5G için biraz daha sürenin olduğu bilinmekte.

   5G ile çok daha hızlı mobil internet

   Çalışmaların son sürat devam ettiği 5G teknolojisinde mobil veri bağlantı hızı arttırılıyor. Bu durum, operatörlerin çalışmaları ile birlikte yürütülmekte.

   Bazı bölgelerde testlerin başlamış olduğu dahi söylenebilir. Fakat buna rağmen 5G’nin geniş bir yaygınlık kazanmasına daha epey bir süre var.

   Henüz tam olarak operatörlerin bu teknolojiye hazır olduğu söylenemez. Fakat dünya çapında dev olarak nitelendirilebileceğimiz pek çok operatör, kolları sıvamış durumda.

   Bunun haricinde Samsung Galaxy Note 10 modelinin 4 farklı arka kameraya ve 4K ekrana sahip olması bekleniyor. Ayrıca cihazın 6.66 inçlik bir ekran ile gelmesi de yine beklenenler arasında.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.