Samsung Ekonomik Çıkmazda!

   Galaxy Note 7 serisi ile ekonomik anlamda zorlu bir süreçten geçen Samsung adeta yıllardan beri ilk defa dibi gördü.

   Samsung Ekonomik Çıkmazda!

   2016’nın üçüncü çeyreği ile ilgili açıklanan rakamların ardından Samsung’un ekonomik anlamda zorlu bir süreçten geçtiği görüldü. Kardan zarar etmeye başlayan Samsung, bu konuda köşeye sıkışmış gibi duruyor.

   Kar düştü!

   Açıklanan çeyrekte 4.6 milyar dolar gibi net bir kar elde edildiği belirtilirken 2015 yılının aynı döneminde elde edilen net kar 6.4 milyar dolar olarak belirlenmişti. Üstelik bu yıl için yapılan tahminlerde net karın çok daha yükselmesi bekleniyordu. Fakat Galaxy S7 serisi ardından Note 7 sayesinde aynı başarının tekrarlanmaması ve cihazların piyasadan toplanmaya başlanması ekonomik anlamda Samsung’u zora soktu. Yaşanan bu düşüş ile birlikte Samsung’un bundan sonraki süreç içerisinde daha dikkatli olması zorunlu hale gelirken markanın yapacağı hamleler gelecek adına büyük bir önem taşıyor.

   İkinci hata olmamalı!

   Piyasaya sunulacak yeni telefon modellerinde de benzer hataların yaşanması kardan zarar yerine firmanın direk zarar yaşamasına neden olabilir. Bu açıdan bakıldığında milyonlarca kullanıcı her ne kadar hala Samsung’tan vazgeçmemiş olsa da önümüzdeki dönemlerde yapılacak bir hata mevcut kullanıcıların da kaybedilmesine neden olabilir.

   Galaxy Note 7 ile yaşanan durumun artık gündemde yer almasını istemeyen Samsung, yeni cihazlar ile piyasaya giriş yapma hazırlıklarını sürdürüyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.