Samsung Apple’a Yüklü Bir Tazminat Ödeyecek!

   Apple ile Samsung arasında uzun zamandan beri süren davada nihai sonuç verildi. İşte mahkeme tarafından verilen karar ve iki markayı karşı karşıya getiren dava konusu.

   Samsung Apple’a Yüklü Bir Tazminat Ödeyecek!

   Samsung ve Apple bugüne kadar pek çok patent için karşı karşıya gelirken markaların birbirinin özelliklerini kullanması çoğu zaman mahkeme ile sonuçlandı. Benzer bir örnek geçtiğimiz yıllarda yaşanırken özellikle 2014 yılında Apple tarafından açılan dava ancak sonuçlandı.

   Samsung haksız bulundu!

   Slide to unlock olarak tanımlanan özelliğin Samsung tarafından kullanıldığı belirtilirken Apple bu özelliğin patentinin kendisine ait olduğunu belirterek mahkemede Samsung lehine dava açmış ve bu konuda 2014 yılı itibariyle mahkeme görülmeye başlanmıştı.

   Yüksek Mahkeme’de kararını verdi

   Yüksek Mahkeme’de görülen dava geçtiğimiz günlerde yapılan son oturum ile birlikte sonuçlandı. 11 oyun kullanıldığı davada Samsung için 3, Apple için ise 8 oy verildi ve böylece Apple’ın haklı olduğu mahkeme tarafından onaylandı. Alınan bu sonuçla birlikte Apple’a tazminat talebi de onaylanırken mahkeme tarafından yapılan açıklamalarda Samsung’un Apple’a 119 milyon dolar ödemesi gerektiği kararı verildi.

   Alınan bu karar iki marka arasında yaşanan bir sorun daha sonuçlandırılırken 119 milyon dolar ödemek zorunda kalacak Samsung ekonomik anlamda oldukça zorlu bir sürece girdi. Öyle ki özellikle Galaxy Note 7 modelleriyle ekonomik açıdan sıkıntılı bir süreç içerisinde bulunan Samsung Apple için yapacağı bu ek ödeme ile birlikte durumu daha da kötü bir hale getirecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.