Şakayla Canlı Yayında 50.000 Dolar Kaptırdı!

   Popüler canlı yayın platformu Twitch üzerinden yapılan yayınları izlerken troll yapmak isteyen küçük çocuk 50.000 Dolar kaptırdı. Velileri ise deliye döndü.

   Şakayla Canlı Yayında 50.000 Dolar Kaptırdı!

   Genelde ünlü isimlerin canlı yayın yaptığı yaklaşık 50 Milyon kullanıcıya sahip olan Twitch canlı yayın platformu, bu kez tuhaf bir olayla anıldı. Büyük turnuvaların, etkinliklerin, oyunların paylaşım yapılmasıyla alınan bağışlar sayesinde ülkemiz tarafından da yoğun olarak kullanılan platform, özellikle Cs Go ve LoL oynayıcılarının göz bebeği halindeydi.

   Oyun sandım

   Avusturya’da meydana gelen bu olaysa, Cs Go tutkunu küçük bir çocuk tarafından kullanıcılara troll yapılmak istenilmesi ile meydana geldi. Henüz yaşı 12 olan genç ergen, babasına ait kredi kartıyla hayranı olduğu yayıncılara adeta para saçarak onları sevindirdi. Fakat yaptığı şeyin bir geri dönüşü olmadığının farkında olmadığı belliydi. Çünkü olayın ardından 1 ay geçmesiyle birlikte, PayPal’a paranın iade yapılması yönünde başvuruda bulunan ufaklık büyük şoka uğradı.

   PayPal geri ödeme yapmadı

   Kullanıcılara yapılan bağışı 1 ay sonra geri alarak onları kandırabileceğini ve bu şekilde eğlenebileceğini düşünen çocuk, PayPal‘ın “Para çoktan kullanıcılar tarafından hesaptan çekildi. Zaten paranın iadesi çalışma politikamıza aykırı.” şeklinde açıklamasıyla büyük hayal kırıklığı yaşadı.

   Ebeveynler çıldırdı

   Durumu ailesinin fark etmesi üzerine tekrar başvuru alan PayPal yine aynı açıklamada bulunarak aileyi de geri çevirdi. Deyim yerindeyse 50.000 Dolar’ın güme gittiğini anlayan aile ise sinir krizleri geçirdi. Çocuk eğitimi konusunda bir ders niteliğinde olan bu haber konusunda okurlarımızı da dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.