Sadece Sizin Ekranınız!

   HP, Sure View teknolojisini geliştirerek ekranınızın başka kişiler tarafından izlenmesini engellemeye çalışıyor.

   Sadece Sizin Ekranınız!

   Kalabalık bir kafede bilgisayarınızla zaman geçirirken arkadan ekranınıza bakan insanlar elbet rahatsız edici oluyordur. HP bu durumun farkına varmış olacak ki Sure View teknolojisini geliştirerek ekranınızın bu kişiler tarafından izlenmesini engellemeye çalışmış.

   Çalışmalarımızı her zaman ofisimizde ya da evimizi yapacak değiliz. Mecbur kalır metroda, metrobüsde, vapurda, kafede veya otobüste yapmak zorunda kalabiliriz ve bu çalışmada önemli şeyler olabilir. Bu çalışmalarımızın başkaları tarafından izlenmesi ve buradaki bilgilerin çalınmasına yol açabilir. İşte bunun önüne geçmeye başlayan HP yeni teknoloji ile çok ses getirecek.

   HP’nin bu teknolojisi nasıl çalışıyor? Sure View görüş açısını daraltarak üçüncü şahısların görüşüne engel oluyor. Bu görüş açısı sadece kullanıcının görebileceği 90 derece veya 90 dereceden küçük açılardan görülmesine olanak sağlıyor ki buda üçüncü şahısların merakını kursağında kalmasına yeterli oluyor. Artık rahatsız edici bakışlar altında kalmak zorunda kalmayacağız.

   Çok işlevli bir yapıya da sahip olacak.

   Çok işlevli bir yapı derken neyi kastediyoruz. Şöyle ki bilgisayarın kendimiz kullanırken gayet hoş sizden başkası ekranınızı göremiyor oldukça başarılı. Fakat Sure View özelliği tek işlevli yani sabit bir mod olsaydı sadece siz görebilecektiniz, bir arkadaşınıza ekranı göstermek isterseniz bilgisayarın karşısına arkadaşınız oturmak zorunda kalacaktı. İşte çok işlevli olması burada devreye giriyor ve eğer siz ekranınızın arkadaşlarınız tarafından görülmesini isterseniz tek yapmanız gereken Sure View özelliğini kapatmak olacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.