Saç Ekiminde Teknolojik Gelişmeler

   Saç Ekiminde Teknolojik Gelişmeler

   Saç ekimi tarihinin ilk yıllarında FUE yönteminde greft sayısı sınırlıydı. Gelişmiş teknik alet kalitesi sayesinde, bir seansta 3000-4500’ün üzerinde greft elde edebiliyoruz.

   Bunun üzerine hem Dr.Leyla Arvas hem de saç ekimi yaptırmak isteyen hastalar daha sık FUE yönteminin tercih edildiğini belirtiyor. FUE yöntemi 2010 yılından itibaren dünyada yaygın olarak kullanılan ekim yöntemleri arasında yerini almıştır.

   Burada Türk el sanatının farkını ve son teknoloji ekimi yaşayacaksınız. O zaman neden binlerce insanın saç ekimi için Türkiye’ye geldiğini anlayacaksınız.

   Kadınlarda Saç Dökülmesinin Nedenleri nelerdir?

   Kadınlarda saç dökülmesinin nedenleri genetik özelliklerin yanı sıra hormonal değişiklikler, vitamin ve mineral eksiklikleri, kansızlık, beslenme faktörleri ve psikolojik stresten kaynaklanabilir.

   Saç dökülmesi hormonal veya metabolik faktörlerden kaynaklanıyor olabilir. Kadınların saç probleminde altta yatan nedeni tedavi etmeleri amaçlanmalıdır. Bu gibi durumlarda saç dökülmesi lokal bölgede olmayıp tüm kafa derisine yayılır. Durumu kurtarırken mutlaka saç mezoterapisinden destek alınmalıdır…

   Yani kadınlarda saç dökülmesinde saç ekimi her zaman tek bir seçenek değildir.

   Kadınlarda saç ekiminin endikasyonları nelerdir?

   Erkek tipi saç dökülmesi yaşayan kadınlar: Genellikle başın ön ve üst kısmında sorun yaşar. Arka taraftaki saçlar daha güçlüdür ve daha az dökülme eğilimindedir.

   Lokal saç dökülmesi: Akut bir durum veya çeşitli hastalıklar nedeniyle başın herhangi bir yerinde aniden meydana gelen yamalı saç dökülmesi. Bir yıl içinde yeni foliküller çıkmazsa ekim gereklidir.

   Geniş alın: Alın bölgesindeki saç dökülmesinden dolayı veya genetik olarak saç çizgisi olması gerekenden daha geriye yerleşir. Bu durum için saç ekimi ile alın daraltma tek yoldur…

   Özellikle kadınlar için tıraşsız saç ekimi yapılabilir.

   Saç ekimi için uygun bir aday mısınız?

   İki kulak arasındaki ense yani, donör bölgede yeterli miktarda kök bulunan tüm sağlıklı, yetişkin erkek ve kadınlar ekim için uygun adaylardır.

   Ağır kronik hastalığı, kalp, damar, böbrek rahatsızlığı, kontrolsüz şeker hastalığı, hemofili, kanama, pıhtılaşma bozukluğu olan adaylar uygun değildir.

   Saç ekimi erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da sıklıkla uygulanmaktadır. Bununla birlikte, kadınlar genetik olarak kellik riski altında olmadığından, erkeklerde kadınlara göre daha yaygın bir prosedürdür.

   Hastanın saç dökülmesini detaylı bir analiz ile ekime uygun olup olmadığını Dr.Leyla Arvas kontrol eder… Muayenede saç dökülme tipinin ekime uygun olduğu ve verici saç miktarının yeterli olduğu ortaya çıkarsa planlama yapılır…

   FUE tekniği nedir?

   FUE yöntemi, “Foliküler Ünite Ekstraksiyonu” nun kısaltmasıdır. FUE, saç köklerinin bol miktarda saç içeren bölgeden tek tek alınarak daha az saç içeren bölgeye aktarılması işlemidir.

   FUE yönteminin avantajı nedir?

   Yöntemin en önemli avantajı, kökler tek tek çıkarıldıktan sonra kalan kıl köklerinin küçük kesilerinin iyileşme sonrasında görünmemesidir. Bu prosedür iz bırakmaz.

   Saç ekimi ile birlikte Saç PRP’si

   İşlemle her zaman PRP işlemini saç ekimi ile birleştiriyoruz. Çünkü kendi kan plazmanız çok zengin büyüme faktörleri içerir. Alıcı alana büyüme faktörü enjeksiyonu, greftlerin benimsenmesi için koşulları daha optimum hale getirir.

   Büyüme faktörleri bir besin görevi görür ve saç köklerinin kafa derisini kaynaştırmasını kolaylaştırır. PRP enjeksiyonu, greftler ve saçlı deri arasındaki yeni vasküler bağlantıları uyarır. Böylelikle greft kaybı oranı azalır ve maksimum fayda elde edersiniz.

   Ekimden sonra bir ay arayla minimum dört seans öneririz. Bu dönemdeki enjeksiyonlar saçları besler ve güçlendirir.

   FUE tekniği ile greft toplama

   FUE tekniği ile greft toplama nasıl yapılır?

   Görüntüde de görebileceğiniz gibi fark yaratan önemli detay, greft toplayıcının konumu deri yüzeyine dik değil, kök yönüne paralel olarak yapılmasıdır.

   Prosedürden önce ilk olarak saç çizgisini işaretleyeceğiz. Saç çizgisinin seviyesini ve eğriliğini tanımlamak çok önemlidir.

   Saç çizgisi seviyesini şu anki yaşınıza göre tanımlıyoruz. Saç çizginizin uygun seviyenin altında olmasını istiyorsanız yaşınıza uygun olmayacaktır.

   Öte yandan, saç çizgisini düz değil, hafif kavisli olarak işaretliyoruz.

   İşlemden sonra en doğal saç çizgisini elde etmek için bu iki kriter gereklidir.

   Saç ekimi işleminin başlangıcında teknisyen, saç köklerinin toplanmasını kolaylaştırmak için donör bölgeyi tıraş eder. Tıraş olduktan sonra kökleri toplayacağım bölgeye lokal anestezi enjekte ediyorum.

   Lokal anestezi, ekim sırasında ağrı hissetmemenizi sağlar.

   İlk aşamada kökleri topluyorum. Sonra ekim yaptığım bölgede çok küçük kesiler ile yuvalar açıyorum. Son olarak kalıcı kökleri bu kesilere yerleştiriyorum.

   Saç ekimi ağrılı mıdır?

   Saç ekimi lokal anestezi ile ağrılı bir işlem olmaktan uzaktır. Ekim işlemi yüzeysel deri katmanlarına uygulandığı için oldukça güvenli ve sorunsuz bir işlemdir.

   Usta el yeteneği rahatınızı artırır. Aynı koşullarda yan etki veya sağlık riski oluşturmaz.

   İlk aşamada donör bölgeden saç köklerini topluyoruz. Toplamadan sonra ikinci aşamada köklerin aktarılacağı deriyi düzenliyoruz. Son olarak üçüncü aşamada toplanan greftleri tek tek ekliyoruz.

   Kaç greft ihtiyacınız olacak?

   Doğal saç çizgisini oluşturmaya bir seansta topladığım hazır tek saç kökleri yani greft sayısı 1000 ile 4500 greft arasında değişiyor.

   Greft miktarı, donör alanın mevcut saç yoğunluğuna ve alıcı alanın ihtiyacına bağlıdır.

   Donör bölgenin saç yoğunluğu, sonucun kalitesi üzerinde en etkili faktördür.

   Bazı greftler tek kök içerirken diğerleri 2 veya 3 kök içerebilir. Her greft birden fazla kök içerebileceğinden 10.000’e kadar saç ekimi yapılabilir.

   4500’den fazla greftin alınması saç ekim işlemini uzatır. Ayrıca kafa derisinin kan dolaşımı için gerekli olan optimal koşulları bozar. 4500’den fazla greft gerekiyorsa ikinci aşama olarak 6 ay sonra ekim yapmak daha iyidir. İkiye bölünmek sizin için daha güvenlidir.

   Saç ekiminde doğal saç çizgisi

   Saç ekimi işleminde doğal bir saç çizgisi nasıl oluşturulur?

   Ön kısımda doğal bir saç çizgisi oluşturmak için ideal olan tekli saç kökleri içeren greftleri ekiyorum. Tek kök içeren greftler ile saç çizgisinin ilk 8-10 sırası oluşturulmalıdır. Bu saç çizgisinin doğallığı açısından çok önemlidir. Öte yandan birden fazla saç içeren greftler saç çizgisinin arkasındaki yoğunluğa katkıda bulunur.

   Saç Ekimi fiyatlarını öğrenmek için ve Dr.Leyla Arvas ile özel bir görüşme planlamak için lütfen +90 542 464 74 33’ü arayın veya www.drleylaarvas.com dan randevu talep edin. Ziyaretinizi memnuniyetle karşılıyoruz.

   Op. Dr. Leyla Arvas

   Web Site: https://www.drleylaarvas.com

   Facebook:@drleylaarvas

   Instagram :@drleylaarvas

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.