Reklam Tabelası Ateşinizi Ölçüyor!

   Sıradan reklam tabelalarına oranla ciddi ilgiler gören ateş ölçer tabela, büyük ilgi topladı. Üretici firma bu ilgiden memnun.

   Reklam Tabelası Ateşinizi Ölçüyor!

   Geçtiğimiz günlerde Polonya kökenli bir ilaç firması olan Theraflu tarafından teknolojinin ilginç bir boyutu gibi görünen reklam şekli, dikkatleri üzerine topladı. Ülkemizde de eczaneler tarafından satılan ve doktor tavsiyesi olan ilaç, içerdiği maddelerle gündem konusuydu. İçerisinde kafein bulunması nedeniyle bağımlılık yaptığı ve prospektüsü bir hayli ürkütücü olduğu bilinen bu ilaç, beyin kanamasına sebebiyet verdiği gerekçesiyle Amerika Birleşik Devletleri tarafından yasaklanmış durumda. Ülkemizde de bazı eczanelerin, tehlikeli olduğu gerekçesiyle satışını gerçekleştirmediği bilinmekte. Söz konusu ilaç firması ise farkına varılan satış problemine karşın, pazarlama ağının geliştirilmesi yönünde bir karar alarak reklamlara yoğunlaşmaya karar vermiş.

   Teknolojik reklamlar rövanşta

   Polonya’da işlek bir cadde üzerine yerleştirilen reklam panosu, tam 3 saniyede ateşinizi ölçebilme özelliğine sahip. Böylelikle yanından geçerken çoğu kez fark edilmeyen tabelalar, teknoloji sayesinde ilgi çekici hale gelebiliyor…

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.