RedHack’ten Çanakkale Belediyesi’ne Saldırı!

   Redhack genellikle kamu kurum ve kuruluşları ile belediyeleri hedef alıyor. Son hedef Çanakkale Belediyesi.

   RedHack’ten Çanakkale Belediyesi’ne Saldırı!

   Çanakkale Belediyesi’nin vatandaşlara SMS gönderdiği sistem, Redhack isimli hacker grubu tarafından hacklendi. Pek çok belediyenin sahip olduğu bu sistem sayesinde, belediye, vatandaşlara, bilgilendirme amaçlı SMS’ler atabiliyordu. Çanakkale Belediyesi’nin bu SMS sistemi Redhack isimli hacker grubunun hedefi oldu.

   Redhack, dünya genelinde Devlet kuruluşları ve kamu kuru ve kuruluşlarını hedef alan siber saldırılar düzenliyor. Bu siber saldırılar her ne kadar siber güvenlik uzmanları tarafından önlenmeye çalışılsa da Redhack, saldırılarında hep başarılı oluyor.

   Hack saldırısıyla Çanakkale Belediyesi SMS Sistemini ele geçiren RedHack’in bir sonraki hareketi, vatandaşlara toplu SMS göndermek oldu.

   İşte Redhack tarafından vatandaşlara gönderilen SMS:

   ‘Ezilen, fedakâr, cefakâr halkımıza, günlerdir bir oyun oynanıyor. Bu oyunda ne darbecilerin ne de diktatörlerin yanında olmak zorunda değilsin. Madem sonsuza kadar yaşamayacaksın, o vakit bir avuç zengin asalağın çıkarları için de yaşamamalısın. Bu hayat senin, bu hayat hepimizin! Kendinin farkına var, neden yaşadığını sorgula. Bunu hak etmiyorsun! Biz köle değiliz! Onlar da efendi değil! Biz Halkız ve Halklar asla boyun eğmez #RedHacak (Kızıl Hackerlar)”

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.