Ramazanda Davulu Drone’lar Çalıyor!

   Teknoloji harikası olan Drone’lar, ramazan davuluyla birleşiyor ve artık geceleri sahura sizi Davulcu Bayram değil Drone’lar uyandırıyor.

   Ramazanda Davulu Drone’lar Çalıyor!

   Geçtiğimiz günlerde savaş ekipmanı olarak kullanılan Militarist Drone‘ların haberini yapmıştık. Drone teknolojisi bu kez karşımıza davulcu olarak çıkmayı planlıyor. Teknolojinin her alanda hayatımızın vazgeçilmezi haline gelmesiyle birlikte, davulculara işsizlik korkusu yaşatıyor.
   Özel bir firma tarafından geliştirilen Davullu Drone, Ramazan ayının ilk sahurundan itibaren çalışmaya başladı. İstanbul Eyüp Sultan Meydanında havalanarak ilahiler, maniler okuyan Davullu Drone’ları vatandaş çok beğendi. Tam dolum şarj ile 15 dakika kesintisiz havada kalabilen Davulcu Drone, bir mahalleyi tam olarak dolaşabilme özelliğine sahip. Patenti alınan Davulcu Drone’lar ses sistemiyle donatılmış ve havadan müzik yayını yapabiliyor.

   İşsiz kalacağız

   Teknolojiye kurban gidecekleri için isyan eden davulcular ise, kendileri örf ve adetlerimizi sürdürmek için bu işi yaptıklarını ve zaten vatandaş atmosferinden dolayı onları sevdiğini belirtti. Ek olarak Davulcu Drone‘un yapımcılarından Ersoy Soyer, davulcuların isyanlarını haklı buluyoruz fakat bizde insanların alarmla uyanabileceğini kendilerine hatırlatmak isteriz, teknoloji artık hayatımızın vazgeçilmezi şeklinde açıklamalarda bulundu.

   Ramazan bitince ne olacak

   Bir aylık süren sahurların ardından Davulcu Drone’lar, firma tarafından kurulan bir reklam ağında değerlendirilecek. Firma yaptığı anlaşmalarla sesli reklam yapacağını ve Davulcu Drone‘ların Ramazan ayı bitiminde evlilik teklifi, doğum günü, klip çekimi gibi türlü etkinliklerde kullanılabileceğini de ifade etti.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.