Qualcomm’un Son Çipleri Akıllı Cihazlarınızı Hızlandıracak – Koruyacak

   Güvenlik kameraları, robotlar ve yapay zekâ teknolojisi Qualcomm’un yeni çipleri ile korunacak.

   Qualcomm’un Son Çipleri Akıllı Cihazlarınızı Hızlandıracak – Koruyacak

   Qualcomm, özellikle akıllı telefon sektöründe son yıllarda lider firma konumuna gelirken, milyonlarca cihazda kendi çipsetlerini barındırıyor. Atılımlarını büyüten firma, son birkaç ayda Smart Audio Platform adlı bir ürün yaparken, böylece Alexa akıllı hoparlörleri daha iyi hâle getirmişti.

   Akıllı ev cihazları yapay zekâ ile güçlendirilecek

   Qualcomm’un Smart Audio Platform’u Snapdragon 845 VRDK çipset üzerine kurulurken, yapay zekâ motoruyla birçok akıllı telefonun işlem hızlarını da arttırıyordu. Şimdi ise firma yeni yapay zekâ motoruyla akıllı ev teknolojilerini de geliştirmek, IoT cihazların işini kolaylaştırmak istiyor.

   Qualcomm, akıllı ev cihazlarını yapay zekâyla güçlendirilecek Vision Intelligence Platform adlı ürününü duyurdu.

   Bu cihaz 10-nanometrelik sistem çipi kullanıyor ve özellikle kamerası bulunan akıllı ev cihazları için tasarlandı. Akıllı ev kameraları, akıllı ekranlar ve yüz tanımlama robotları Qualcomm’un yeni çipsetinin kullanılacağı cihazlar.

   Yeni teknoloji ile işin güvenlik kısmı çok daha kolaylaşacak çünkü, Qualcomm çipsetler adeta ışık hızında yüzleri tanıyabilecek. Bakalım gelecekte dev çipset üreticisinden akıllı ev sistemlerine yönelik ne gibi yatırımlar göreceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.