Porsche’den Tesla’ya Ortaklık Çağrısı

   Elektrikli otomobil konusunda dünya genelinde popüler durumda olan Tesla için Porsche önemli bir teklifte bulundu.

   Porsche’den Tesla’ya Ortaklık Çağrısı

   Otomotiv sektörünü son dönemlerde en çok konuşulan markalarından birisi olmayı başaran Tesla için yine otomotiv sektörünün bir diğer dev markası olan Porsche’den önemli bir işbirliği çağrısı geldi. Özellikle altyapı paylaşım konusunda Tesla ile Porsche arasında bir ortaklığın mümkün olduğu ve bu konuda her zaman olumlu düşüneceklerini söyleyen Porsche yönetimi yapılan bu açıklama ile birlikte adeta bir teklif sundu.

   Liderlerin ortaklığı olabilir

   Şu anda sektörde yüksek satış oranlarına ulaşan ve elektrikli otomobil konusunda lider durumda bulunan Tesla’nın Porsche ile iş birliğine gitmesi çok daha iyi ve başarılı modellerin piyasaya çıkmasını sağlayabilir. Bu bakımdan otomotiv sektörü şu anda iki marka tarafından yapılacak açıklamalara yönelmiş durumda. Porsche tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte Tesla’ya açık bir şekilde iş birliği konusunda sinyal gönderilirken Tesla cephesinden henüz iş birliği için bir yanıt gelmedi. Fakat Porsche gibi bir markayla özel modellerin üretilebilecek olması Tesla için de cazip bir seçenek olabilir.

   Liderlik hedefliyor

   Elektrikli otomobil konusunda Porsche’nin de çok önemli projeleri olurken hızlı şarj sistemi gibi farklı geliştirmeler yapan Porsche, bu alanda liderliği hedefliyor. Bu açıdan Tesla ile ortaklık kurulması rekabetten ziyade elektrikli otomobil sektöründen en büyük bir payın alınmasını sağlayabilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.