PlayStation Vue, ABD Genelinde Apple TV ile Entegre Edildi

   Sony’nin bu denli önemli bir hamle yapması, PlayStation Vue için ABD dışında yeni planlarının olduğuna işaret ediyor olabilir.

   PlayStation Vue, ABD Genelinde Apple TV ile Entegre Edildi

   Sony tarafından hayata geçirilen PlayStation Vue, bilindiği üzere ücretli abonelik sistemi üzerine inşa edilmiş bir yayın servisi. Farklı içerikleri izleme imkanı sunan servis, tek bir abonelik ücreti üzerinden pek çok farklı yayına ulaşma olanağı sunuyor. Kendisine geniş bir kullanıcı kitlesi edinmeyi başaran Vue, şimdilerde ise önemli bir adım atması ile gündemde. Gelen bilgilere göre PlayStation Vue uygulaması, resmi olarak Apple TV için yayınlanmış durumda. Apple TV ile entegre olacak şekilde çalışan uygulama, beğenilen içeriği doğrudan tvOS üzerinden izlemenizi mümkün hale getiriyor.

   Kanalları ve spor yayınlarını takip etmek mümkün

   Çeşitli kanallara doğrudan erişim imkanı sunan PlayStation Vue, aynı zamanda bolca spor temalı içerik sunuyor. Nitekim bu sayede spor tutkunlarını kendisine çekmeyi başaran platform, Apple TV entegrasyonu neticesinde kullanıcı kitlesini daha da arttıracağa benziyor. Dünya çapında önemli başarılara imza atan Apple TV, özellikle ABD’de sıkça tercih edilen ürünler konumunda yer alıyor. PlayStation Vue servisinin birçok evde bulunan bir cihaza gelmiş olması, Sony adına güzel bir gelişme olarak karşılanabilir.

   Uygulama ile birlikte kullanıcılara sesli ve yazılı arama desteği de sunuluyor. İzlemek istediğiniz herhangi bir içerik veya kanal adına doğrudan arama gerçekleştirmek mümkün. Böylelikle farklı kanallar ya da içerikler arasında kaybolma gibi bir durum yaşanmıyor. Ayrıca yeni içerikleri keşfetmek bir hayli kolaylaşıyor.

   PlayStation Vue şimdilik ABD ile sınırlı tutuluyor

   Sony, ne yazık ki PlayStation Vue servisini ABD bölgesi ile sınırlı tutmaya devam ediyor. Bundan dolayı da farklı bir ülkede yaşayan Apple TV kullanıcısının söz konusu yenilikten faydalanması mümkün olmuyor. Ancak Sony’nin bu denli önemli bir hamle yapması, PlayStation Vue için yeni planlarının olduğuna işaret ediyor olabilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.