PlayStation VR Çıkış Tarihi Ne Zaman ve Fiyatı Ne Kadar?

   Özellikle oyunseverlerin heyecanla beklediği sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR’ın fiyatı ve çıkış tarihi nihayet açıklandı. Japon üretici San Francisco’da gerçekleşen Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda PlayStation VR’ın üzerindeki sis perdesi tamamıyla araladı.

   PlayStation VR Çıkış Tarihi Ne Zaman ve Fiyatı Ne Kadar?

   Özellikle oyun severlerin heyecanla beklediği sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR’ın fiyatı ve çıkış tarihi nihayet açıklandı. Japon üretici San Francisco’da gerçekleşen Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda PlayStation VR’ın üzerindeki sis perdesi tamamıyla araladı.

   Sony’den yapılan açıklamaya göre “PlayStation VR” Ekim ayında raflarda olacak

   Ürünün fiyatı ise 399$ (Avrupa fiyatı 399€) olarak açıklandı. Aynı kategorideki diğer rakiplerine baktığımızda PlayStation VR’ın nispeten daha makul fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz. Oculus Rift 599$, HTC Vive ise 799$ fiyattan listelendi.

   PlayStation VR’ın nimetlerinden faydalanabilmek için 399$’luk ödeme yapmanız yeterli olmayacaktır. Sanal gerçeklik gözlüğünü kullanabilmeniz için bir de PlayStation Kamera satın almalısınız. Sony’ye göre PlayStation sahiplerinin büyük bölümü esasen söz konusu kameraya sahip.

   PlayStation VR’a 5.7 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğe sahip RGB alt piksel diziliminde OLED ekran eşlik ediyor. PlayStation Move veya DualShock 4 vasıtasıyla kontrol altına alınan PlayStation VR’ın ekran yenileme hızı ise 120 Hz’e kadar çıkabiliyor.

   Sony aktivite esnasında PlayStation VR için 200’den çok geliştiricinin çalışmalar yürüttüğünü bildirirken, sanal gerçeklik gözlüğüne özel Star Wars: Battlefront yapımının da hazırlandığını müjdeledi. Yıl sonuna kadar ise PlayStation VR için en 50 oyunun yayınlanması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.