Plakadan Araç Hasar Kaydı Nasıl Sorgulanır?

   Araçları ile ilgili hasar sorgulama işlemlerini yapacak kişilerin plaka üzerinden bu araç hasar kaydı sorgulama işlemlerini gerçekleştirmesi oldukça kolaydır.

   Plakadan Araç Hasar Kaydı Nasıl Sorgulanır?

   Plakadan araç hasar kaydı sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi adını hangi araç hakkında bilgi alınmak isteniyorsa araç plakasını kullanması gerekir. Araç plakası üzerinden elde edilecek bilgiler kişilerin hasar kaydı konusunda kolay bir şekilde bilgi almasını sağlayacaktır.

   Araçların hasar kaydı ve sigorta gibi durumları hakkında hizmet veren kurum Türkiye Sigorta ve bilgi merkezidir. Kurumun sunduğu uygulamalar ile birlikte güncel bilgilere ulaşılması ve işlemlerin gerçekleştirilmesi oldukça kolaydır ve bu bakımdan sizler de araçların hasar durumu hakkında bilgi almak istediğiniz durumlarda internet üzerinden sunulan bu uygulamaları kullanabilir ve bilgi alabilirsiniz.

   Araç hasar kaydı sorgulama

   En çok yapılan işlemlerden bir tanesi olan araç hasar kaydı sorgulamadır. Türkiye Sigorta Kurumu tarafından da desteklenen SMS hattı kullanıma sunulmuştur ve SMS hattı üzerinden yapılacak sorgulama işlemleri ile birlikte kişiler her zaman araçların hasar durumu için güncel bilgilere ulaşabilecektir.

   Bu bakımdan resmi bir şekilde yapılan işlemler ile birlikte kişilerin hasar kaydı konusunda güncel bilgilere ulaşması ve ihtiyaçlarını karşılaması oldukça kolaydır. Araçların hasar kaydı ulaşmak isteyen kişilerin araç plakasından yazarak 5664’e SMS gönderilmesi gerekir. Gönderilecek olan SMS sonucunda ise kişilere araçların hasar kaydı ile ilgili güncel bilgiler gönderilecek ve böylece araçların hasar kaydı ile ilgili güncel bilgilerin elde edilmesi de mümkün kılınacaktır.

   Bu bakımdan bilgi almak istediğiniz durumlarda bu detayları göz önünde bulundurmanız kolay bir şekilde bilgi alınmasını araçların hasar kaydı konusunda incelemelerinin yapılmasını sağlar. Sizler de istediğiniz zaman bu doğrultuda sorgulama yapabilirsiniz. Fakat araç hasar kaydı sorgulama işlemleri ücrete tabi olduğundan dolayı kişilerin yapacağı sorgulamalarda işlem ücretlerini ödemesi gerekecektir. Ücretin ödenmesi ile birlikte kişilerin sorunsuz bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebilmesi, bilgi alması mümkün olacaktır.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.