Philips’in Hue Hareket Sensörüyle Yürüyerek Işıkları Açabilirsiniz

   Artık gece yarısı karanlıkta lavaboya giderken tökezlemek yok…

   Philips’in Hue Hareket Sensörüyle Yürüyerek Işıkları Açabilirsiniz

   Akıllı ev sistemleri kuran, dünyaca ünlü teknoloji markası Philips, akıllı ev dizayn etmenin, yalnızca birçok Wi-Fi bağlantılı lamba yapmak olmadığını biliyor. Philips daha geçen yıl Hue ışık düğmelerini tanıtmıştı ki, bunun üzerinden bir yıl geçmeden, akıllı ev kullanıcılarına Hue Hareket Sensörü’nü piyasaya sürdü. Küçük ve kare şeklindeki bu sensörü, istediğimiz odaya koyarak, o odada yürüdüğümüzde ışıkların açılmasını sağlayabiliriz.

   Cihazın işlevleri rahatça anlaşılsa da cihaz asıl hayata Hue mobil uygulamasıyla birleştiğinde geçiyor. Hareket Sensörü sayesinde iki odaya kadar hareketle ışık kontrolünü sağlayabiliyoruz.Bu küçük cihaz, 5 metre mesafeye kadar hareket algılayabilme kabiliyetine sahip. Böylece bu küçük ama işlevsel hareket sensörünü lavaboya yerleştirerek, gece lavabo için kalktığınızda tökezleyerek düğme veya sviç aramaktan kurtulabilirsiniz.

   Enerji tasarrufu da sağlıyor

   Cihazın hareket algılama kabiliyeti 5 metre ile sınırlı olsa bile, cihaz sayesinde evinizin bütün bölümlerini kontrol edebilirsiniz. Örneğin evinizin kapısından içeri girdiğinizde üst katın ışıklarını yakabilirsiniz. Hue Hareket Sensörü, bu özelliklerinin yanı sıra, kullanıcılarının çok hoşuna gidecek enerji tasarrufu özelliğine de sahip. Yani eğer cihaz birkaç dakika odada hareket algılamazsa ışıkları söndürüyor. Bunun yanında cihazın “gün ışığı” özelliği ile cihaz gün ışığını algıladığında ışıkları söndürerek enerji tasarrufu sağlayabiliyor.

   Philips’in Hue Hareket Sensörü, sonbaharda 39 dolara satışa sunulacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.