PayPal’den Türkiye’ye Geri Dönme Çabası

   Geçtiğimiz aylarda BDDK, PayPal’in lisansını iptal etti. Şimdilerde ise PayPal, ülkemize geri dönmek için harekete geçti.

   PayPal’den Türkiye’ye Geri Dönme Çabası

   PayPal, geçtiğimiz aylarda Türkiye’de ilgili kanunlara uymayı ve vergi ödemeyi reddetmesi üzerine, ülkemizde kötü bir imaj çizdi. Çizdiği bu imajın yanında, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından lisansı iptal edildi.

   Haziran’da giden PayPal geri dönüyor

   Birkaç aylık Türkiye’den ayrılmak PayPal’i etkilemiş olacak ki, daha iki ay önce Türkiye’de ilgili kanunlara uymak istememesine rağmen şimdi Türkiye’ye geri dönek için çabalıyor. Bilindiği üzere, Haziran ayında PayPal’in lisansı iptal edildi ve PayPal Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Fakat bu olayın çıkarlarıyla örtüşmediğini anlayınca Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) ile geçtiğimiz hafta masaya oturdular. Yapılan toplantı sonucunda anlaşmaya varıldı ve bu anlaşmaya göre, PayPal, önümüzdeki senenin sonuna kadar Türkiye’ye taşınmış olacak.

   PayPal’in ülkemize gelmesiyle birlikte, Sınır Ötesi isimli sistemde kullanıma geçecek. Bu sistem yurtdışından birinin Türkiye’den alışveriş yapmasına imkân sağlıyor. Fakat Türkiye’den yurtdışı alışverişi imkanına olanak vermiyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.