PayPal geri geliyor!

   Ülkemize sistemini getirmediği için BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURUMU (BDDK)’dan ret alan PayPal, geri dönmek için çalışmalara başladı. İlk çalışmaları Cros Border ile başlayacak olan şirket serverlarını da taşıyacak.

   PayPal geri geliyor!

   PayPal 2017’nin Mart ayında ‘Cros Border’ (Sınır Ötesi) çalışmasıyla geri dönmek için hazırlıklarına başladı.

   Ülkemizde ki yasalara uymayı reddedip vergi ödemeyi, kredi kartı ve kimlik bilgilerini aldığı kişlerin işlemlerini Türk serverlarında yapmayı reddettiği için BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURUMU tarafından ülkemizde işlemleri durdurulan PayPal 2017’nin Mart ayında ‘Cros Border’ (Sınır Ötesi) çalışmasıyla geri dönmek için hazırlıklarına başladı.

   BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURUMU ile toplantı yapan şirket yetkilileri 2017 yılının sonuna kadar serverlarını Türkiye’ye taşıyacak. Cross Border sisteminde eğer yurtdışındaysanız Türkiye’den alış-veriş yapabilirken Türkiye’den yurtdışından alış-veriş yapmaktaydınız. Günümüzde çoğu ürünü internet üzerinden almaya başladık ve bu durumda ülkemiz e-ticarette %12 gibi yüksek bir Pazar payına sahip olması nedeniyle önemli bir yere sahip. PayPal Global’in tahmini olarak 18 Milyar dolar işlem hacmi bulunmakta ve aktif olarak 179 milyon üyesi var.

   Türkiye gündemine girdiği zaman PayPal ülkemize karşı olumsuz bir tavır sergilemesi ile ve Türkiye ile ilgili negatif bir resim çizmeye çalışma çabası BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben’in yapmış olduğu açıklama sonucu bu çaba sonuçsuz kalmıştı. Açıklamada PayPal’ın kanunlara aykırı hareket etmesi sonucunda lisans başvurusunu onaylamamışlar ve gerekli uyarılar yapılmasına rağmen PayPal yetkililerinden herhangi bir çalışma dahi yapılmaması dolayısıyla tepki toplamıştı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.