Opera Android Yenilendi!

   Opera için Android için geliştirilen uygulamada tasarım açısından yeniliğe gidildi. İşte detaylar.

   Opera Android Yenilendi!

   Opera ile PC versiyonlarında oldukça iyi bir paya sahip olmaya başlayan firma, Opera Android versiyonlarına da özel ilgi göstermeye başladı bu konuda kapsamlı bir değişikliğe gidildiği öğrenilirken, tasarımda oldukça farklı bir yenilik yapıldı.

   Opera Android için yapılan düzenleme sonrasında masaüstü versiyonu ile Opera Android arasında ciddi farkların olduğu da görülürken, görsel açıdan tüm detaylar tamamen yenilenmiş durumda. Bu bakımdan Opera Android uygulamasını kullanan kişiler, uygulamayı güncelledikten sonra başta biraz durumu yadırgayabilir.

    Opera Android yeni versiyonunda neler değişti?

   Opera Android için yeni versiyonda hızlı arama bölümünün sol tarafta yer aldığı görülürken, sağ tarafta da haberler yer alıyor. Bu bakımdan kişilerin daha kolay bir kullanım elde edebilmesi adına modüllerin yerlerinde değişikliğe gidilmiş durumda. Favoriler için ekranın üst tarafına bakılması yeterli olurken, kişilerin sağda yer alan haber akışını istediği şekilde kişiselleştirebilmesi de mümkün. Bu bakımdan kişilerin kişisel bir tarayıcı oluşturabilmesi de bu açıdan mümkün. Aynı zamanda okuyucu modu gibi farklı modların da Opera Android ile sunulması bu konuda kişilerin içerikleri kolay bir şekilde okumasını sağlayacak.

   Kişilerin çevrimdışı zamanlarında içeriklere ulaşabilmesi adına da sağ alt tarafta özel bölümler bulunuyor. Yer imleri ya da tarama geçmişi gibi tüm detaylara yine bu bölüm üzerinden ulaşabilmek mümkün. Ayrıca Opera Android için detaylı menüye de bu bölümden ulaşabilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.