Office Lens Office 365 ile Geliyor

   Office 365 paketine Office Lens adı verilen bir uygulama daha ekleniyor. İşte yeni uygulama ile ilgili detaylar.

   Office Lens Office 365 ile Geliyor

   Microsoft tarafından Office paketinin gelişmesi adına yenilikler sürerken, konuyla ilgili yapılan sonu açıklamalarda pakete yeni bir uygulamanın daha eklendiği ifade edildi. Pakete eklenen son uygulama Office Lens adını alırken, bu uygulama sayesinde herhangi bir yerde yazılı olan tüm içerikler fotoğraflanarak, Word ya da PDF olarak aktarılabilecek.

   Daha önceden duyurulmuştu

   Microsoft tarafından Office Lens hakkında daha önceden bilgiler paylaşılarak, uygulamanın ne işe yarayacağı ve nasıl kullanılacağı aktarılmıştı. Yapılan son duyuruda kişilerin artık Windows 10’da Office Lens kullanabileceği açıklanırken, Office 365 lisansı bulunan kişiler yeni bir güncelleme ile uygulamaya sahip olabilecek. Uygulama için kullanıcıların ek bir ücret ödemesine gerek kalmadığı gibi sadece Office 365 lisansının olması yeterli olacak. Bu bakımdan uygulamanın kısa süre içerisinde yüksek bir kullanıcı sayısına ulaşması bekleniyor.

   Mobilde kullanılıyordu

   Office Lens için daha önceden yayınlanan mobil versiyonlar, kişilerin sık sık başvurduğu bir kaynak haline gelirken, özelikle öğrenciler için pratik bir kullanım sağlıyor. Yazı tahtasındaki içeriklerin hızlı bir şekilde not alınması gerektiğinde direk Office Lens üzerinden gerekli çekim işlemleri yapılabiliyor. Üstelik çeşitli kesme ve kırpma işlemleri de yine program tarafından destekleniyor. Paylaşma özelliğinin olması da birden fazla kişiyle görüntülerin paylaşılmasına imkân sağlıyor.

   Kameradan dijital dokümana

   Office Lens ile içeriklerin kameradan çekildikten sonra dijital dokümana aktarılması oldukça kolay olurken, kişiler dokümanlara aktarılan tüm içeriklerde istediği şekilde düzenleme yapabiliyor. Bu açıdan işler oldukça kolay bir şekilde tamamlanabilecek durumda. Bu bakımdan Office Lens sahip kişiler aynı zamanda dijital bir tarama cihazına da sahip oluyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.