Nvidia Volta Ne Zaman Çıkacak?

   Oyuncular tarafından merakla beklenen Nvidia Volta teknolojisi ne zaman çıkacak?

   Nvidia Volta Ne Zaman Çıkacak?

   Konu PC ekran kartları olunca Nvidia seçenek sunma konusunda adeta rakipsiz kalıyor. Son derece güçlü 4K grafikler sunan GeForce GTX 1080 Ti’den tutun, giriş seviyesi GTX 1050’ye kadar firmanın ürünleri üst düzey standartları yakalamayı başarıyor. Fakat bu standartlar her geçen yıl ileri gidiyor ve oyuncuların talepleri de çoğalıyor.

   Ekran kartı gücü gereksinimi artıp yapay zekâ da devreye girdikçe, firmaların da buna göre tutum sergilemesi gerekiyor. Nvidia da bu tip yoğun kullanımlar için Volta adı verilen yeni nesil grafik mimarisini geliştiriyor. Aslına bakarsanız 2017 yılında Nvidia bir dizi profesyonel seviyede, Volta ile güçlendirilmiş ekran kartı satışa sundu fakat yüksek fiyatları sebebiyle oyuncular için uygun değildiler. Buna rağmen Volta kullanılan yeni GeForce GTX kartlar herkes tarafından bekleniyor. Nvidia volta teknolojisi kartlar ne zaman çıkacak merak konusu.

   Nvidia Volta ne zaman çıkacak?

   Dediğimiz gibi şu anda sektörde Nvidia’nın Volta mimarisi yer alıyor fakat oyun bilgisayarları için pek de uygun değiller. İlk olarak Mayıs 2017 tarihinde Tesla V100 çıkarken, yapay zekâ yazılımları için geliştirilmişti ve veri merkezlerinin çalışmasına yardımcı oluyordu. Tüketici seviyesinde olmayan bu cihaz yaklaşık 10 bin euro fiyat etiketiyle satılıyor.

   Buna rağmen Nvidia yöneticileri ilerleyen dönemlerde yeni Volta ekran kartları göreceğimizi, fiyatların da bir nebze olsun düşeceğini söylüyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.