Nvidia 32 Bit Bilgisayarlardan Ekran Kartı Desteğini Çekiyor

   32 bit Windows ve Linux bilgisayar kullananlara Nvidia’dan kötü haber geldi.

   Nvidia 32 Bit Bilgisayarlardan Ekran Kartı Desteğini Çekiyor

   Daha önce GeForce ekran kartları için 32-bit işletim sistemi desteğini keseceğini duyuran Nvidia yavaş yavaş geri sayıma başladı. Geçtiğimiz yılın sonunda bu açıklamayı yapan firma, resmi olarak Nisan ayı bitmeden desteği tamamen çekecek.

   Hangi işletim sistemlerinden destek çekiliyor?

   Nvidia’nın bu kararı 32-bit Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 bilgisayarları etkileyecek. Aynı zamanda bu durum Linux ile FreeBSD işletim sistemleri için de geçerli. Buna rağmen önemli güvenlik yamaları önümüzdeki yılın başlangıcına kadar verilmeye devam edecek, sadece sürücüler sağlanmayacak.

   Konu hakkında açıklama yapan Nvidia, Game Ready Driver güncellemelerinin, performans geliştirmelerin ve yeni özelliklerin artık sadece 64-bit işletim sistemleri için geçerli olacağını duyurdu. Kritik güvenlik güncellemeleri ise OCAK 2019 tarihine kadar 32-bit sistemler için verilmeye devam edecek, ardından tamamen kesilecek.

   64 Bit bir bilgisayara geçmek için elinizi çabuk tutun

   Tabii ki günümüzde pek çok bilgisayar 64-bit işletim sistemiyle çalışıyor fakat Nvidia ekran kartınız varsa ve herhangi bir sebepten ötürü hâlâ 32-bit bilgisayar kullanıyorsanız, belki de değişiklik yapma vaktiniz gelmiş demektir.

   Nvidia’nın bu kararı belki kimilerini üzecek fakat 64-bit sistemlere destek vermek, özellikle güvenlik konusunda pek çok avantaja sahip. Bekleyip görelim.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.