New York’ta Galaxy Note 7 Alarmı!

   Galaxy Note 7 için New York’ta alınan önlemlerin arttırılması bugünün konusu oldu.

   New York’ta Galaxy Note 7 Alarmı!

   Samsung hızlı bir şekilde Galaxy Note 7 toplamaya çalışsa da pek çok kullanıcı hala bu cihazları kullanıyor. Bu durum nedeniyle pek çok ülkede telefon modellerine karşı önlem alınmaya başlanırken, en çok dikkat çeken ve Galaxy Note 7 ile savaşa başlayan şehir New York oldu.

   Patlama riski var!

   Galaxy Note 7 modelleri için bu kadar yoğun bir çabanın göstermesinin en önemli sebebi kuşkusuz telefonlardaki patlama riski. Cihazların değiştirilmesi ve sorunsuz Galaxy Note 7 modeli alınması gerekirken, kişiler beklememek ve telefonlarına bir şey olmayacağını düşünerek iade işlemlerini yapmıyor. Bu nedenle de özelikle toplu alanlarda ya da uçuşlarda Galaxy Note 7 için özel önlemler alınıyor.

   Yeni duyuru yayınlandı!

   New York’ta yayınlanan yeni bir duyuruda Galaxy Note 7 sahiplerine çağrı yapılırken, toplu taşıma kullanımları ve belirlenen bölgelere girmeden önce kişilerin telefonlarını kapatması istendi. New York Metropolitan Transportation Authority (MTA) adlı kuruluş tarafından yayınlanan bu duyuru New York sınırlarındaki otobüs yolculuklarında da geçerli. Kişilerin telefonlarını kullanmasından ziyade açık dahi tutması istenmezken, gerekli kontrollerin de yapılacağı açıklandı. Bu bakımdan şu anda New York’ta tam anlamıyla Galaxy Note 7 seferberliği yaşanıyor.  Üstelik bu yasakların daha fazla bölgede de uygulanmaya başlaması bekleniyor. Zira New York sonrasında New Jersey eyaletinde de benzer kararlar alındı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.