Netflix Türkiye’de Türkçe Olarak Yayında!

   Dünya genelinde film ve dizi izleme platformu olan Netflix, Türkiye pazarına da giriş yaptı.

   Netflix Türkiye’de Türkçe Olarak Yayında!

   Uzun süreden beri Avrupa’da hizmet veren ve daha fazla pazara giriş yapmak istediği öğrenilen Netflix, Türkiye için Türkiye lansmanı yapıldı. Netflix tarafından yapılan resmi tanıtım ile birlikte resmen Netflix’in Türkiye macerası başlatılırken, Türkiye’de hizmet verilecek olması nedeniyle sisteme Türkçe dil seçeneği eklenerek bu konuda geliştirmeler yapıldı.

   2015’te karar verildi

   Netflix tarafından 2015 yılı içerisinde Türkiye pazarına giriş kararı alınırken, bu karar doğrultusunda ancak giriş sağlanabildi. TL para biriminin de sisteme eklendiği görülürken, Türkiye’deki kullanıcıların hangi paket için ne kadarlık ödeme yapacağı da belirlenmiş durumda. Bu bakımdan Netflix kullanıcılarının sisteme dahil olabilmesi adına minimum 15,99 TL’lik paket ücretini ödemesi gerekiyor. Bu ücretin ödenmesi ile birlikte temel özelliklerdeki bir paket dahilinde sisteme giriş yapmak mümkün olabilecek.

   Türkçe içerik zenginleştirilecek!

   Netflix tarafından alınan bu karar sonrasında Türkçe içeriğin geliştirilmesi için de çalışmaların yapılacağı açıklanırken, Türkçe içerikli dizi ve filmler de Netflix’e dahil edilecek. Şu andaki Netflix arşivinde yüzde 80 oranında Türkçe dublaj ve altyazı seçeneği bulunuyor. Bu bakımdan kullanıcıların şu anda da zorlanmadan Netflix kullanması mümkün.

   HD 4K ve HDR olarak farklı seçeneklerin yer aldığı Netflix için kişilerin uygun paket seçmesi gerekirken, basicten başlayan ve fiyatı özellikler göre artış gösteren 3 farklı paket seçimi yapabilmek mümkün.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.