Netflix Avrupa Pazarı İçin 1 Milyar Dolar Harcayacak

   Giderek büyüyen Netflix Avrupa pazarına 1 milyar dolar yatırım yapacak.

   Netflix Avrupa Pazarı İçin 1 Milyar Dolar Harcayacak

   Netflix aldığı yeni kararla üyelerini sevindirecek, geleneksel yayıncıları ise kızdıracak. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre Avrupa kıtası yayın içeriği için ayrılan bütçe 1 milyar dolara arttırıldı ve böylece bütçe iki kata çıkmış oldu. Bu para Netflix’in orijinal içerikleri için harcanacak.

   Netflix yapımı yeni dizi ve filmler yolda

   Her ne kadar Netflix bu rakamlar hakkında yorum yapmaktan kaçınsa da Financial Times haberi duyurmadan önce Netflix 10 yeni Avrupa prodüksiyonu üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Bunların arasında 7 dizi, 2 belgesel ve bir film bulunuyordu.

   Zamanlama olarak da Netflix’in büyümesi son derece mantıklı duruyor çünkü yılın ilk çeyreğinde rekor kırarak üye sayısını arttırmıştı. Son üç ayda Netflix’e 7.41 milyon yeni kullanıcı kayıt olurken, yıllık olarak da geliri yüzde 40 oranında arttı ve 3.7 milyar dolara yükseldi.

   Netflix son dönemde yerel dillere de yatırım yapıp dil desteği eklerken, genişlemede bunun payı büyük oldu. Dolayısıyla şirketin büyümesi de bir noktada kaçınılmazdı. Bakalım Netflix Avrupa bölgesi için Money Heist, Dark ve Suburra: Blood on Rome gibi orijinal içeriklerine devam edecek mi?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.