Netflix Artık Yüksek Ses Kalitesi Desteği Sunuyor

   Firma cephesinden gelen açıklamada Netflix içeriklerinin bundan böyle “High Quality Audio” desteği ile izlenebildiğine değinildi.

   Netflix Artık Yüksek Ses Kalitesi Desteği Sunuyor

   Dünyanın en büyük çevrim içi yayın platformu Netflix, pek çok ülkede popüler bir konumda yer alıyor. Aylık belirli bir ücret ödeyerek dizi, film ve belgesel gibi farklı içerikleri izleme şansı sunan servis, şimdilerde ise önemli bir gelişmeye imza attı.

   Şirketten gelen açıklamaya göre platform genelinde ses kalitesi epey yükseltildi.

   Netflix platformundan yüksek kalitesi desteği

   Sadece birer yayın platformu olmakla kalmayan Netflix, gelişmiş altyapısı ile son derece basit bir kullanıcı deneyimi sunmayı başarıyor.

   Düşük bağlantı hızında dahi yüksek görüntü kalitesi elde etmeyi sağlayan servis, nitekim şimdilerde yüksek ses kalitesi desteğine de yer vermeye başladı.

   Firma cephesinden gelen açıklamada Netflix içeriklerinin bundan böyle “High Quality Audio” desteği ile izlenebildiğine değinildi.

   Basitçe yüksek ses kalitesi olarak adlandırabileceğimiz bu yenilik, çok daha net ve dinamik bir ses performansı elde etmeyi sağlıyor.

   Çok daha gelişmiş ses desteği vadeden bu durum, böylelikle içeriklerden çok daha fazla keyif almayı sağlıyor.

   Kullanılmakta olan ses donanımının kaliteli olması gerekiyor

   Firma cephesinden gelen açıklamada Netflix’in yeni bir ses seviyesine geçtiğine değiniliyor.

   Her daim kullanıcı odaklı bir platform olan Netflix, nitekim bunu sunduğu özellikler ile gösterdiği gibi aynı zamanda arkasına aldığı teknolojiler ile de gözler önüne seriyor.

   Hali hazırda 4K görüntü desteğini dahi bünyesinde barındıran yayın devi, bundan böyle yüksek ses kalitesi ile stüdyo kalitesine yakın ses deneyimi oluşturacak.

   Yaşanan gelişme adına önemli bir bilginin daha verilmesi gerekiyor;

   Söz konusu yüksek ses kalitesi deneyiminden faydalanmak için buna uygun, kaliteli bir ses donanımına sahip olunması epey önem teşkil ediyor.

   Uygun donanımlar ile bu teknolojiden hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.

   YORUMLAR
   1. Ali dedi ki:

    Netflix geldi diğerlerinin pazardaki gelişmeleri durdu. Kim tutar seni Netflix sürekli ileri!