Müşteri Hizmetlerinde Ücretsiz Dönem Başlıyor!

   Özellikle elektronik haberleşme hizmeti veren firmaların artık ücretsiz olarak müşteri hizmetleri desteği sunacağı belirtildi.

   Müşteri Hizmetlerinde Ücretsiz Dönem Başlıyor!

   Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte artık müşteri hizmetleri konusunda ücretsiz döneminin başlayacağı belirtildi. Özellikle müşteri hizmetlerine doğru yapılan aramaların ücretlendirilmesi konusunda ciddi bir şikâyetin geldiği ve kurum tarafından konuyla ilgili araştırmaların yapıldığı belirtilen açıklamalarda, artık geri arama yönteminin de kullanılarak müşterilerine hizmet alma noktasında ücretsiz bir şekilde hizmet alabileceği belirtildi.

   2017’de başlayacak

   Konu ile ilgili yapılan değişiklikler için 1 Nisan 2017 tarihine kadar geçiş süresinin tanımlandığı ve bu tarihe kadar tüm firmaların gerekli işlemleri yapması gerektiği belirtildi. Ücretsiz müşteri hizmetleri pakete dahil edilerek kullanıcıları müşteri hizmetleri üzerinden artık ek bir ücret ödemesine gerek kalmayacak. Bu bakımdan özellikle operatörleri ilgilendiren bu durum müşteri hizmetlerinin daha fazla kişi tarafından da kullanılmasını sağlayacak.

   Ücretsiz aranacak!

   Hizmet ile ilgili yaşanan sorunların giderilmesi ya da herhangi bir konuda bilgi alınması adına müşteri hizmetlerini aramak isteyen kullanıcılar böylece aldıkları hizmet için ek bir ücret ödemeden destek talebinde bulunabilecek. Yapılan çalışmalar sonucunda 1 Nisan 2017 tarihi itibariyle artık destek işlemlerinde ücretsiz bir dönem başlayacak. Kurumların 800 numara üzerinden hizmet vermesi de bu düzenlemeyle birlikte zorunda kılındığından dolayı artık tüm 800’lü numaralarda olduğu gibi yeni belirlenecek olan 800 numaralar üzerinden de ücretsiz bir şekilde destek alınabilecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.