Msi Oyuncu Laptop Seçimi

   Laptop seçiminde genel olarak hem cebimize uygun olmasını hem de yapacağımız işlemleri hızlı ve rahat bir şekilde yapabilmeyi isteriz.

   Msi Oyuncu Laptop Seçimi

   Tam ihtiyaçlarınıza uygun bilgisayarı seçmek sanıldığı kadar kolay bir olay değildir. Ülkemizdeki teknoloji ürünlerinin fiyatları da göz önünde bulundurulduğunda gerçekten zor bir karar bizleri bekliyor. Hem cebimize uygun olmasını hem de yapacağımız işlemleri hızlı ve rahat bir şekilde yapabilmeyi isteriz. Ancak böyle bir seçimi nasıl yapmalıyız?

   Bilgisayar Seçerken Nelere dikkat Edilmeli?

   Şu an finansal seviyeler ile en ufak bir değişiklik dahi bilgisayarların toplam fiyatlarını ciddi şekilde etkilemektedir. Mesela 4gb ram yerine 8 gb ram olan modeller arasında bile ortalama 500 – 100 tl farklar bulunmaktadır. Diskler de aynı şekilde, 250 gb ssd disk yerine 500 gb ssd dike sahip aynı bilgisayar arasında ciddi fiyat farkları olabilmektedir. Bu nedenle daha sonra yükseltebiliyorsanız ve alacağınız model buna uygun ise, daha ciddi donanımlara odaklanmanız mantıklı olacaktır. Msi Teknik Servisi sizlere bu konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

   İlk olarak söylememiz gereken şey, yeni güncel modellerde işlemci entegre olarak üretilmektedir. Eski dizüstü bilgisayarlardaki gibi çıkarılabilen işlemciler artık yok. Bu nedenle yeni bir laptop seçimi yaparken işlemciye özellikle dikkat ederek seçmek gerekir. Intel ve Amd işlemci arasında seçim yapmanız gerektiğinde ise fiyat/performans oranlarına göre seçim yapmalısınız. Intel işlemciler matematiksel mimariye daha yatkın olduklarından, işlem hızları Amd işlemcilere göre çok daha iyidir. Amd işlemciler ise grafik mimarine daha hakimdir. Bu nedenle ekran kartı ve ram sağlam özelliklere sahipse yeni nesil bir Amd Ryzen serisi gerçekten memnun bırakacaktır.

   Ekran kartı tümleşik ya da harici olup olmaması tamamen yapacağınız işleme göre değişir. Günlük kullanımlarda harici ekran kartı olan pahalı modellere ihtiyaç duymayabilirsiniz. Bu nedenle seçim yaparken ortalama 8 gb amd ya da intel i3 i5 seviyesi bir bilgisayar işinizi görebilir.

   Eğer grafik işlemler yapacak veya oyun oynamak amaçlı alacaksanız, maliyeti yüksek bilgisayarlardan başkası sizi memnun etmeyecektir. Ayrıca oyun ve grafik işlemler için büyük ekranlara sahip dizüstü bilgisayarlar dikkatinizi çekebilir. Msi Bilgisayar Servisi uzman ekiplerinden teknik destek almak istediğinizde her zaman bizlere ulaşabilirsiniz. Tüm profesyonel ekibimiz sizlere en doğru bilgiyi verecektir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.