Misty II Robotu Neredeyse Her Göreve Kodlanabiliyor

   Sphero’nun BB-8 robotunun arkasındaki beyinler oldukça ilginç bir robota imza attı.

   Misty II Robotu Neredeyse Her Göreve Kodlanabiliyor

   2018’de bolca akıllı oyuncak çıkmıştı ve Anki Cozmo’dan Droid Inventor Kit’e, LEGO BOOST’a kadar yapılan robotların tamamı blok tabanlı kodlama ara yüzlerine sahipti. Bu cihazlar çocukları nasıl kodlama yapacaklarına dair eğitirken, robot dostlarını da kontrol etme imkânı sağlıyordu.

   Misty II Robotu önceki robotlara göre çok daha kapsamlı

   Aynı zamanda Sphero üretimi R2-D2 ve BB-8 gibi robotlarda ise daha az kodlamaya odaklanılıyordu ve Force Band gibi başarılı özelliklere sahiptiler. Şimdi ise Misty Robotics markası Sphero’nun devamı niteliğinde olan Misty II robot modelini duyurdu. Topluluk destekli bir cihaz olan Misty II kodlandığı takdirde hemen hemen her şeyi yapabiliyor ve isteklerinize cevap veriyor. Akıllı robot evinize gelen misafirleri karşılamaktan tutun da size içecek bir şeyler getirmeye kadar pek çok şeyi yapabiliyor.

   Daha ciddi robot hayranları için tasarlanan Misty II mağazalarda 3200 dolardan satılacak fakat kısıtlı sayıda, en azından başlangıçta yüzde 50 indirim olacak. Robotun Avrupa ve Amerika’da pek çok bölgede yer alması bekleniyor.

   Misty II Aralık ayında çıkacak

   Misty II’nin ABD’li destekçileri robotu 4 Aralık tarihinde alabilecek fakat diğer ülkelerden kampanyaya destek olup robotu satın alanların biraz daha beklemesi gerekecek. Bu yüzden net bir çıkış tarihi de verilmedi.

   Misty II’de aynı zamanda 4K çözünürlüklü Sony kamera da yer alacak ve yüz tanımlama özelliğiyle gelecek. Ayrıca 4.3 inçlik LCD ekranıyla duyguları yansıtabilecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.