Militarist Drone modelleri!

   Daha önce yayınlamış olduğumuz militarist Drone’ların, farklı donanımlara sahip olan modellerini bulduk!

   Militarist Drone modelleri!

   Militarist Drone modelleri!

   Killer Quadcopter isimli model, taramalı silah sistemi kullanan yapımcı, bir tablet tarafından kontrol imkânı veriyor. Böylelikle uzak mesafelerden hem silahını hem de uçuş yönünü ayarlayabiliyorsunuz. Yapımcı tarafından halen yeni özellikler eklenmeye devam ediyor ve şu an herhangi bir ülke tarafından kullanılmıyor.

   Black Hornet Nano isimli model ise tam bir ajan. Küçüklüğüyle dikkat çekiyor. Yaklaşık 16 Gram ağırlığı ve fit görünümüyle, sınır ötesi çekimlerde bir numara. Şu an aktif olarak Norveç ve İngiliz birlikleri tarafından kullanılıyor.

   NGX47B isimli modelin maliyeti 813 Milyon Dolar. Saatte 956 KM hıza çıkabilen bu Drone tam bir baş belası. Çünkü kullanıcıyla mesafesi 3.5 km olana dek uzaklaşabilme imkanına sahip. Havada yakıt ikmalinin yapılabildiği NGX47B taşıdığı bombayı hedef üzerine bırakarak orayı cehenneme çevirebiliyor. Amerika Birleşik Devletleri tarafından kullanılıyor.

   RQ-4 Global Hawk modeli sadece keşif amacıyla tasarlansa da yapabileceği kıtalar arası uçuşlar sayesinde saatte 800 KM hıza ulaşabilirken 24.985 KM menzili kendinize hedef olarak seçebiliyorsunuz. Bu model de Amerika Birleşik Devletleri tarafından kullanılıyor.

   General Atomics MQ-9 Reaper isimli model, saatte 480 KM hıza çıkabiliyor ve 1.5 Ton yük taşıma kapasitesine sahip. Radarı bulunan ve Lazer bombalarıyla donatılan model İngiliz Kraliyeti tarafından kullanılıyor.

   Ve Milli gururumuz olan Bayraktar 182 PT-2 modeli, Türk uçuş tarihinin en uzun uçuş rekorunu elinde bulunduruyor. 24-36 saat havada kalabilen model 3 farklı füzeyi taşıyabilmekte ve belirlenen hedef yer değiştirdiği takdirde takip yapıp elinden kaçırmama özelliğine sahip. Sadece Türk Ordusu tarafından kullanılmakta.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.