Microsoft’un Son Kozu: Surface Phone

   Bugüne kadar mobil sektörde istediği başarıya bir türlü ulaşamayan Microsoft için son şans olarak Surface Phone görülüyor.

   Microsoft’un Son Kozu: Surface Phone

   Surface serisi bilgisayarları ile yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran Microsoft, bilgisayar sektöründeki bu başarısından yararlanarak, mobil sektörde de başarıya ulaşmak istiyor. Bu bakımdan yeni telefon serisinin adını da Surface olarak belirleyen Microsoft, 2017 yılında yeni modelleri ile piyasada yer alacak. Yeni telefon modelleri ile birlikte mobil sektörde şansını bir kez daha denemek isteyen Microsoft’un bu seferde de kötü sonuç alması, markanın mobil sektörden çekilmesine bile neden olabilir. Zira yenilenen Windows 10 Mobile işletim sistemi ile birlikte Surface Phone şu ana kadar çıkartılan en iyi modellerden birisi olacak. Fakat bugüne kadar mobil işletim sistemi çok fazla tutulmayan Microsoft’un en büyük handikaplarından birisi de bu. Bu bakımdan Surface Phone için ek çok soru işareti bulunuyor.

   Geçtiğimiz yıllarda Nokia’ı satın alan marka Lumia serisi ile piyasada yer alırken, bu modellerin giderek düşen satış rakamları ve pazardaki payın azalması, mobil sektörde Microsoft’u daha da köşeye sıkıştırmıştı.

   Surface Phone nasıl gelecek?

   Surface Phone için çok fazla detaylı bilgi sunulmuş değil. Fakat gelen bilgilere göre donanımların oldukça yüksek olacağı modellerin fiyatlarında da piyasaya göre indirim yapılacak. Bu bakımdan kişilerin daha iyi bir cihaz için Surface Phone tercih etmesi de kolaylaştırılacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.