Microsoft Yeni Güncellemeyi Test Ediyor

   Microsoft, Ağustos ayının başında çıkardığı Windows 10 sürümünün yıldönümü güncellemesiyle kalmadı. Şimdi de yeni güncellemesini test ediyor.

   Microsoft Yeni Güncellemeyi Test Ediyor

   Microsoft Windows 10’ u kullanıcıların isteğine göre tasarladı

   Microsoft, Windows 8.1 sürümünden sonra Temmuz 2015’te yeni versiyonu Windows 10 ‘u piyasaya sürdü. Windows 10’a eklenen yeni güncellemelerin yanı sıra, Windows 8’de bulunan ve çoğu kullanıcının şikâyet ettiği uygulamalar, başlat menüsü ve masaüstü tercihlerinde değişiklik yaptı. Microsoft’un Insider platformu aracılığıyla, kullanıcılarından aldığı geri beslemelere önem vererek güncellemelerini ve Windows 10 sürümünü tasarlaması gözlerden kaçmadı.

   Windows 10’u diğer sürümlerinden ayıran temel fark, dokunmatik cihazlar ve klasik cihazlar arasındaki farkı gözetmesiydi. Windows 8 ve 8.1 sürümünün dokunmatik cihazlar üzerindeki performansı kullanıcılar tarafından beğenilmemişti. Bu yüzden Windows 10, tablet ve masaüstü olarak iki ekran seçeneğine sahip.

   Kod Adı: RedStone 2

   Windows 10’un yıldönümü güncellemesini yapacağını duyuran Microsoft, Ağustos 2016’da güncellemeyi piyasaya sürdü. Bu güncellemeden sonra RedStone 2 isimli güncellemeyi test etmeye başlayan yazılım devinin, yakın zamanda bu güncellemeyi piyasaya sürmesi bekleniyor. Geçen yıl da Ağustos ayında testlerine başlanan güncelleme Kasım’da yayınlandı. Bu yüzden güncellemenin neler getireceğini görmek için Ekim veya Kasım aylarını beklenmek doğru olacaktır.

   Yazılım devi Microsoft’un Windows 10 için sözünü verdiği iki büyük güncelleme, 2017 yılı içinde kullanıcılarıyla buluşacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.