Microsoft ve Adobe Ortaklığını Genişletiyor

   İki önemli yazılım üreticisi, daha önceki ortaklığı bir ileri boyuta taşıyor.

   Microsoft ve Adobe Ortaklığını Genişletiyor

   Neredeyse tam bir yıl önce, Microsoft ile Adobe stratejik bir ortaklık anlaşması imzalamıştı. Bu anlaşma Microsoft’un Azure bulut servisiyle, Adobe’un bulut servisi olan Marketing Cloud’u kapsıyordu. Yine de bu sadece iki şirket arasında atılan ilk adımdı. Bugün bir duyuru gelirken, ortaklığın ileri boyuta taşındığı, e-imzalar ve ekip iletişimleri konusunda beraber çalışılacağı açıklandı.

   Adobe Sign anlaşmaya dahil

   Bu genişletilmiş ortaklıkla birlikte Adobe Sign servisi artık Microsoft’un tercih ettiği e-imza çözümü olacak. Ayrıca içine Office 365 ile Dynamics 365 de entegre edilecek.

   Diğer yanda, firmanın Slack programına rakip olan Microsoft Teams yazılımı da var. Bu servis de artık Adobe Creative Cloud, Document Cloud ve Experience Cloud ile birlikte tercih edilecek. Microsoft aynı zamanda Flow ve Microsoft bot framework gibi iş akışı otomasyon servislerine de Adobe Sign entegresi gerçekleştirecek ve böylece durum onay süreçlerini daha rahat kontrol edebilecek. Bir kullanıcı belli bir Creative Cloud klasörüne yeni bir şablon bıraktığında, Flow bunları görerek otomatik olarak onay sürecini başlatacak.

   Microsoft ve Adobe çıkarları ortak

   Benzer şekilde, Adobe da Microsoft’un Azure servisini Adobe Sign için bulut servisi olarak kullanacak.

   Microsoft Teams, Flow, Word, PowerPoint ve Outlook gibi programların Adobe Sign entegrasyonu önümüzdeki haftalarda başlayacak. Aynı zamanda Microsoft Teams ile Creative Cloud entegrasyonu da uzun sürmeyecek.

   Microsoft ve Adobe, şimdiye kadar yüksek miktarda müşteri paylaşımı yaptılar ve bunun sebebi de ürün port folyolarının sadece birkaç alanda çakışıyor olması. Bu da hâliyle iki firma arasındaki ortaklığı kolaylaştırıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.